Szczegółowe informacje
Ciągle zmieniające się regulacje dotyczące Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wymagają systematycznego i stałego pogłębiania wiedzy w tym zakresie. U wielu pracodawców ZFŚS staje się coraz ważniejszym i relatywnie najtańszym źródłem pozapłacowej pomocy pracownikom i ich rodzinom. Dlatego też szczególnie ważnym staje się znajomość ustawowych zasad tworzenia i wydatkowania tego funduszu.
Dlatego mamy przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie, które umożliwi wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące obecnych przepisów i pozwoli dowiedzieć się, jak sprawnie stosować wprowadzone zmiany odnoszące się do katalogu podmiotów zobowiązanych do tworzenia ZFŚS, niezależnie od liczby zatrudnionych. Dzięki zdobytej wiedzy praca w trudnych sytuacjach stanie się łatwiejsza, a interpretacja niejasnych problemów nie będzie stanowić bariery nie do pokonania.
Zmiana w ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz obowiązki informacyjne pracodawców dotyczące funduszu
Szkolenie umożliwi przedstawienie:
- Zmian w ustawie wprowadzonych z dniem 01.01.2011 r.
- Pełnej informacji o prawnych, podatkowych i praktycznych zasadach tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
- Zasad gospodarowania środkami Funduszu przeznaczonego na finansowanie działalności socjalnej organizowanej na rzecz osób uprawnionych do korzystania z Funduszu
Wykładowca: Sędzia orzekający jako jedyny sędzia w dwóch wydziałach: Wydziale V Gospodarczym oraz Wydziale IV Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Gdańskim, a także studiów podyplomowych z zakresu Stosowania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Strasburgu, Prawa Europejskiego, Prawa Cywilnego w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz szeregu szkoleń z zakresu m. in. mobbingu, praw człowieka, prawa wspólnotowego, prawa pracy. Doświadczenie zawodowe: obecnie orzekanie w sprawach z zakresu prawa pracy i gospodarczego, asystent na wydziale prawa i administracji UG z prawa gospodarczego 1999- 2001, wykłady z prawa pracy dla wielu przedsiębiorstw, kierownik oraz wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp., wykłady z prawa pracy z elementami ekonomii dla Stowarzyszenia Księgowych w Gorzowie Wlkp., wykłady dla kadry zarządzającej oraz profesorów i doktorów z zakresu bhp Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp., wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. na studiach dziennych i zaocznych, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, zajęcia z zakresu prawa pracy z sędziami sądów powszechnych, wykłady dla radców Prawnych na rzecz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze z dziedziny prawa gospodarczego oraz dla Okręgowych Rad Adwokackich z prawa pracy.