Szkoła Gender: Podyplomowe Studia nad Płcią - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Szkoła Gender: Podyplomowe Studia nad Płcią - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

  • Cele
    Polityka równouprawnienia i walki z dyskryminacją jest jednym z podstawowych wymogów współczesnej demokracji europejskiej, co oznacza rosnące zapotrzebowanie na osoby przygotowane do analizowania problemów równości i różnorodności płci. Słuchacze poszerzą swoje ogólne wcześniejsze wykształcenie o: *znajomość prawnych, kulturowych i społecznych czynników odpowiedzialnych za nierówność kobiet i mężczyzn, *wiedzę o wpływie stereotypów i ról płciowych na odmienne funkcjonowanie kobiet i mężczyzn w społeczeństwie, *umiejętność formułowania przekazów kulturowo-społecznych (media, podręczniki, dokumenty prawne, ogłoszenia o pracy, etc) w taki sposób, by osiągnąć cel unikając stereotypów płci oraz w zgodzie w unijnymi wytycznymi na temat równouprawnienia, *wiedzę o unijnych standardach i mechanizmach wyrównywania szans kobiet i mężczyzn, *umiejętność psychologicznej i prawnej pomocy osobom, które doświadczają dyskryminacji płciowej w życiu zawodowym i prywatnym, *umiejętność opracowywanie programów służących zmniejszaniu nierówności na rynku pracy oraz pisania projektów uwzględniających unijne standardy gender mainstreamingu.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Adresatami studiów są psychologowie, nauczyciele i pedagodzy, pracownicy firm doradztwa personalnego i agencji reklamowych, medioznawcy i kulturoznawcy, pracownicy organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń, pracownicy agend rządowych, a także wszyscy którzy: *są zainteresowani, skąd się biorą stereotypy płci i jak ich unikać w pracy zawodowej; *chcą dowiedzieć się więcej o unijnych mechanizmach równości płci *planują pisanie projektów unijnych pod kątem równości i różnorodności oraz ich realizację w ramach organizacji pozarządowych bądź instytucji rządowych *zastanawiają się, co to jest gender, gender mainstreaming, mobbing, różnorodność, „szklany sufit” i „lepka podłoga”, etc. *zastanawiają się, jaką korzyść z równouprawnienia mogą odnieść zarówno kobiety jak i mężczyźni *chcą pogłębić swoją wiedzę na temat kobiecości i męskości *mają wątpliwości, czy rzeczywiście mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus *są nieobojętni na sprawy mobbingu w pracy i przemocy w domu i zastanawiają się, jak im przeciwdziałać.
  • Szczegółowe informacje
    Szkoła Gender: Podyplomowe Studia nad Płcią

    Podczas studiów wyposażamy więc słuchaczy w umiejętności kształtowania modelu równościowego, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej.
     
    Tematyka i organizacja zajęć: Program obejmuje 240 godzin zajęć realizowanych w formie wykładów, warsztatów, seminariów i  w formie e-learningu. Zajęcia obejmują następujące zagadnienia:

    1.Wzorce płci i ról płciowych z perspektywy psychologicznej
    2.Planowanie projektów unijnych pod kątem gender mainstreamingu
    3.Kobieca i męska seksualność w perspektywie społeczno-kulturowej
    4.Płeć w mediach
    5.Płeć a zdrowie i choroba.
    *Podstawy pomocy psychologicznej z perspektywy płci
    *Płeć a przemoc domowa
    .

    1.Płeć w rodzinie i związkach intymnych
    2.Płeć w polityce i na rynku pracy
    3.Prawo a płeć

    Jak zarządzać różnorodnością?- warsztaty aplikacyjne
     
    Warunki zaliczenia: Zaliczenie poszczególnych zajęć zgodnie z wymaganiami wykładowców oraz pisemna praca na zakończenie studiów pisana u wybranej osoby prowadzącej zajęcia.
     
    Kadra nauczająca: Studiami kierują prof. Anna Kwiatkowska, specjalistka z zakresu psychologii międzykulturowej, społecznej i gender studies oraz dr Joanna Mizielińska, specjalistka studiów nad płcią i seksualnością. Zajęcia prowadzą wybitne specjalistki w dziedzinie gender studies, mające bogate doświadczenie dydaktyczne w kraju i zagranicą takie jak dr BożenaUmińska, prof. Magdalena Środa, prof. Monika Płatek.

    Zapraszamy osoby zainteresowane takimi zagadnieniami jak:
    - gender/y
    - gender studies
    - płeć (kulturowa/społeczna i biologiczna)
    - kobiecość – męskość
    - równouprawnienie
    - równy status
    - równość
    - różnorodność/diversity
    - dyskryminacja i przemoc
    - gender mainstreaming
    - seksualność
    - rodzina i związki intymne
    - stereotypy ról płciowych
    - feminizm

Inne informacje związane z studia interdyscyplinarne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |