Szczegółowe informacje
Informacja o studiach
Studia adresowane są do osób:posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych drugiego stopnia, pragnących ubiegać się o specjalistyczne uprawnienia zawodowe w zakresie wyceny nieruchomości (po obyciu praktyki zawodowej i zdania przed Państwową Komisją Egzaminacyjną – w ramach postępowania kwalifikacyjnego - egzaminu niezbędnego do uzyskania licencji rzeczoznawcy majątkowego)profesjonalnie zajmujących się rynkiem nieruchomości tj. deweloperów, pracowników spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, administratorów budynków różnego typu, pracowników zakładów gospodarowania nieruchomościami, zarządców nieruchomości, pośredników w obrocie nieruchomościami, ekonomistów, prawników, pracowników administracji samorządowej, itp..
Celami kształceniowymi studiów są:
Przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności praktycznych umożliwiających wykonywanie zawodowych czynności związanych z wyceną nieruchomości, a także współdziałania i kontaktów z osobami, urzędami i instytucjami funkcjonującymi na rynku nieruchomości i w jego otoczeniu (sądami, bankami, kancelariami notarialnymi, itd.); Zapoznanie słuchaczy z aktami prawnymi (ustawami, rozporządzeniami i zarządzeniami) normującymi działalność zawodową w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego, polegającą na określaniu wartości nieruchomości, a także maszyn i urządzeń trwale związanych z nieruchomością ; Zapoznanie słuchaczy ze specjalistyczną literaturą i piśmiennictwem oraz wyrobienie nawyku korzystania z nich. Studia trwają dwa semestry i obejmują 280 godzin zajęć dydaktycznych, zgodnie z minimum programowym dla studiów podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości, określonym przez Ministra Budownictwa. Atuty studiów: Możliwość uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych – będącego podstawą do ubiegania się o licencję zawodową rzeczoznawcy majątkowego - wysoko cenionego na rynku nieruchomości. Najlepsi wykładowcy - doświadczeni praktycy- specjaliści w dziedzinie rynku nieruchomości, inwestycji, szacowania nieruchomości, finansów i prawa z Uczelni polskich i niemieckiej Akademii Nieruchomości.Możliwość zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych, otwierających szansę prowadzenia własnej działalności gospodarczej.Nowoczesna baza dydaktyczna i biblioteczna.Słuchacze otrzymują materiały dydaktyczne (przesyłane pocztą elektroniczną).Zapewniamy odbycie praktyki zawodowej. 150 m. od stacji Metro Stokłosy.
W programie studiów Program studiów spełnia wymagania określone przez Ministra Budownictwa w sprawie wymogów programowych w zakresie wyceny nieruchomości. Nadrzędną zasadą programu jest umiejętne łączenie teorii z praktyką. Główne bloki tematyczne:Podstawy wiedzy z zakresu prawa (42 godz.)Podstawy wiedzy z zakresu ekonomii, finansów i rachunkowości (37 godz.)Podstawy wiedzy technicznej (23 godz.)Podstawy wiedzy z zakresu gospodarki przestrzennej, rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej (11 godz.)Podstawy wiedzy z zakresu matematyki, statystyki i ekonometrii (17 godz.)Rzeczoznawstwo jako zawód (6 godz.)Teoria i praktyka wyceny nieruchomości (96 godz.)Zagadnienia uzupełniające (15 godz.)Umiejętności interdyscyplinarne (8 godz.)Seminaria dyplomowe i egzamin (25 godz.)Łącznie 280 godzin wykładów, ćwiczeń i seminariów.