Szczegółowe informacje
Obserwując współczesny rynek finansowy w Polsce można zauważyć, że coraz częstszymi uczestnikami rynku pieniężnego i kapitałowego stają się osoby fizyczne, które lokują nie skonsumowane nadwyżki finansów osobistych wypracowane przez poszczególne gospodarstwa domowe w inwestycje (m. in. lokaty terminowe, obligacje, fundusze inwestycyjne, giełda papierów wartościowych). Stosunkowo niewielka grupa osób jest przygotowana merytorycznie do skutecznego inwestowania własnych środków finansowych.
Dlatego też na rynku obserwujemy zapotrzebowanie na doradców finansowych, którzy świadczą pomoc i doradztwo wszystkim zainteresowanym w zakresie finansów osobistych poprzez udzielanie praktycznych i bezstronnych porad.
Celem studiów jest przygotowanie absolwenta pod względem merytorycznym oraz psychologicznym do atrakcyjnej kariery doradcy w zakresie finansów osobistych, który z racji rosnącego zainteresowania gospodarstw domowych różnymi formami lokowania kapitału oraz obserwowanego bogacenia się społeczeństwa polskiego, należy do grup zawodowych najchętniej zatrudnianych przez banki, firmy doradztwa finansowego, kancelarie prawne i podatkowe.
Na absolwentów studiów czekają miejsca pracy na atrakcyjnych stanowiskach pracy w charakterze doradców w instytucjach finansowych zajmujących się obsługą zamożnego klienta indywidualnego - w bankach, firmach doradztwa finansowego, kancelariach prawnych, firmach zajmujących się doradztwem podatkowym.
Program nauczania
- Podstawy finansów
- System bankowy
- Usługi/ produkty oferowane przez banki
- Rynek walutowy
- Zagadnienia prawne związane z rynkiem kapitałowym
- Ubezpieczenia
- Finanse osobiste
- Analiza ekonomiczno-finansowa
- Zarządzanie kapitałem obrotowym netto
- Analiza wskaźnikowa
- Typy deklaracji podatkowych dla podmiotów
- Planowanie finansów osobistych
- Ocena opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych
- Sprzedaż i marketing usług finansowych
- Techniki skutecznej sprzedaży i obsługi klienta