STUDIA PODYPLOMOWE OCENA I WYCENA ZASOBÓW PRZYRODNICZYCH - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem SGGW Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły STUDIA PODYPLOMOWE OCENA I WYCENA ZASOBÓW PRZYRODNICZYCH - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

  • Szczegółowe informacje
    Studia przygotowują specjalistów rozumiejących mechanizmy rządzące środowiskiem naturalnym. Absolwenci potrafią ocenić sprawność funkcjonowania żywych zasobów przyrodniczych, wycenić ich wartość i włączyć to do programów gospodarczych.
    Studia przygotowują do pracy w jednostkach państwowych i samorządowych na stanowiskach związanych z gospodarowaniem zasobami naturalnymi, ochroną środowiska przyrodniczego, planowaniem przestrzennym oraz zagadnieniami zrównoważonego rozwoju.
    Program składa się z dwóch głównych bloków tematycznych - bloku przyrodniczego z uwzględnieniem związanych z tym zasobów kulturowych oraz bloku ekonomicznego.

    Blok przyrodniczy - obejmuje 256 godzin ćwiczeń terenowych ukierunkowanych na ocenę i wycenę żywych zasobów przyrodniczych. Odbywają się one na terenie RDLP Piła (woj. zachodniopomorskie) oraz na terenie gminy Jonkowo (woj. warmińsko-mazurskie) od wiosny do jesieni, w czasie 8 zjazdów, trwających po 4 dni każdy (od czwartku do niedzieli). Każdego dnia uczestnicy w grupach 10-osobowych zbierają materiały w terenie i uczą się ich rozpoznawania i oceny przy użyciu atlasów, kluczy i zbiorów porównawczych. Podsumowaniem zajęć, połączonym z degustacją potraw przyrządzonych według lokalnych receptur na bazie ocenianych i zebranych materiałów (grzyby, rośliny, zwierzęta), jest dyskusja nad wyceną badanych zasobów środowiskowych. Dyskusja prowadzona jest w towarzystwie zaproszonych gości reprezentujących lokalne władze samorządowe, niezależne organizacje terenowe oraz administracje państwową.

    Kierownik studiów: prof. dr Jan Szyszko

    Czas trwania studiów: 2 semestry

    Zasady naboru: konkurs dyplomów i kolejność zgłoszeń

    Liczba miejsc: 20

Inne informacje związane z inżynieria środowiska naturalnego

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |