Szczegółowe informacje
Studia Podyplomowe
Neurologopedia
Tematyka i organizacja zajęć: Program obejmuje 385 godzin zajęć dydaktycznych, realizowanych w formie interaktywnych wykładów, seminariów i ćwiczeń. Zajęcia audytoryjne będą odbywały się w soboty i niedziele (średnio co dwa tygodnia), zaś zajęcia praktyczne w placówkach zdrowia - w piątki i poniedziałki.
Zajęcia należą do bloków specjalizacyjnych, tworzących - według charakterystyki zawodu logopedy (numer 2440602 w księdze zawodów opublikowanych przez Ministerstwo Pracy w 1995r.) - specjalność "neurologopeda".
*Neurologopedia dziecka: pre-, peri- i postnatalne uwarunkowania rozwoju komunikacji i mowy,
*Problemy komunikacji językowej osób z uszkodzeniami Ośrodkowego Układu Nerwowego,
*Niepłynność mówienia,
*Metody komunikacji pozawerbalnej.
Warunki zaliczenia: zaliczenie poszczególnych zajęć w ramach studiów i praca dyplomowa.
Kadra nauczająca: Kierownikiem studiów jest dr n. hum. Elżbieta Stecko - adiunkt w Pomagisterskim Studium Logopedii UW, konsultant w zakresie logopedii w Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej. Zainteresowania swoje koncentruje na badaniach i stymulacji rozwoju mowy dzieci z obciążonym okresem ciążowookołoporodowym. Jest autorką profilaktyki i wczesnej interwencji logopedycznej, którą propaguje w publikacjach oraz podczas wykładów w wielu studiach logopedycznych, prowadzi szkolenia dla logopedów, pediatrów i innych specjalistów pracujących z dziećmi z grupy ryzyka zaburzeń rozwoju mowy.
Zajęcia prowadzą także doświadczeni specjaliści - neurologopedzi i psychologowie.
Czas trwania: trzy semestry
Dokument ukończenia studiów: Absolwenci otrzymują, przewidziane ustawą, świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
Zapraszamy osoby zainteresowane takimi zagadnieniami jak:
- neurologopedia
- dysfunkcje OUN
- rozwój mowy
- zaburzenia mowy
- terapia mowy
- jąkanie
- komunikacja językowa
- niepłynność mówienia