Studia Podyplomowe- Manager Projektu Unijnego - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Galeria obrazów

Szczegóły Studia Podyplomowe- Manager Projektu Unijnego - Zaoczne - Poznań - Wielkopolskie

  • Cele
    Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom wiedzy i umiejętności niezbędnych w zarządzaniu projektami finansowanymi lub współfinansowanymi przez Unię Europejską. Studia umożliwiają uczestnikom doskonalenie umiejętności opartych na wiedzy z trzech podstawowych obszarów kompetencji menedżerskich, niezbędnych dla prowadzenia projektów unijnych: - obszaru obejmującego wiedzę z zakresu opisywania i kształtowania projektu unijnego, zasad budżetowania i kontrolowania projektu współfinansowanego przez UE oraz jego rozliczania, używania narzędzi wskazanych przez unijną metodykę PCM - obszaru obejmującego wiedzę i narzędzia z zakresu dziedziny Project Management dotyczące całościowego procesu postępowania z projektem i kształtujące umiejętności z zakresu przygotowania, zaplanowania, realizacji i zakończenia projektu - obszaru obejmującego wiedzę z zakresu umiejętności interpersonalnych dotyczących obszaru zarządzania
  • Profil słuchacza / wymogi
    Studia przeznaczone są dla osób przygotowujących się do zarządzania oraz zarządzających projektami unijnymi. W związku z niepowtarzalną okazją skorzystania z unijnych środków pomocowych w latach 2007-20013 pojawia się duże zapotrzebowanie na rynku pracy dotyczące osób kompetentnych - menedżerów projektów. Studia wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu. Osoby przygotowujące się do tej roli lub będące menedżerami projektów, zarówno w obszarze administracji publicznej jak i na uczelniach, ośrodkach naukowo-technicznych oraz w sektorze gospodarki i małej przedsiębiorczości znajdą na tym kierunku wiedzę kształtującą wszystkie umiejętności potrzebne do sprawnej realizacji projektów.
  • Szczegółowe informacje

    Menedżer projektu unijnego


    Wykładowcy
    Kadrę dydaktyczną tworzą najlepsi specjaliści w dziedzinie organizacji i zarządzania, finansów, zarządzania personelem, public relations oraz praktycy posiadający na swoim koncie wiele z sukcesem wdrożonych projektów, między innymi: Zdzisław Podrez - współautor programu Eurolinia Plus w TV Biznes, były ekspert portalu internetowego gazeta.pl, redaktor naczelny i autor wielu publikacji poświęconych problematyce pozyskiwania środków unijnych; Jarosław Ropiejko wieloletni trener, członek SPMP i IPMA, współzałożyciel portalu , autor wielu publikacji i opracowań dotyczących zarządzania projektem.

    Program 

    Studium Menedżer Projektu Unijnego trwa dwa semestry i obejmuje 182 godzin zajęć – warsztatów opartych w głównej mierze o ćwiczenia na bazie studiów przypadków, pracę zespołową, symulacje oraz wykłady.
     I. Wprowadzenie
    Projekt - podstawowe pojęcia (6 godz.)
    Kompetencje Menedżera Projektu (16 godz.)
    Studium przypadku – identyfikacja pomysłu (30 godz.)


    II. Planowanie realizacji projektu
    Logika projektu (22 godz.)
    Harmonogram projektu (22 godz.)
    Zarządzanie projektem (14 godz.)
    Budżetowanie projektów UE (6 godz.)
    Zarządzanie ryzykiem w projekcie (8 godz.)
    Ocena i wybór projektów (16 godz.)


    III. Realizacja i kontrola projektu
    Wdrożenie projektu (16 godz.)
    Kontrola projektu (8 godz.)


    IV. Warsztat – zadania dotyczące przerobionej tematyki (10 godz.)


    V. Seminarium (8 godz.)

    ORGANIZACJA
    Studium podyplomowe Studium Menedżer Projektu Unijnego trwa dwa semestry i obejmuje 182 godzin zajęć – warsztatów opartych w głównej mierze o ćwiczenia na bazie studiów przypadków, pracę zespołową, symulacje oraz wykłady. Zajęcia trwają od piątku (od godz. 16.30) do niedzieli (do godz. 16.00). Spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu w budynku WSNHiD przy ul. gen. T. Kutrzeby 10.

    WARUNKI ZALICZENIA:
    Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie wszystkich zaliczeń, zdanie egzaminów, przygotowanie pracy końcowej oraz zdanie egzaminu końcowego obejmującego obronę pracy. Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie ze wzorem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


    WARUNKI PRZYJĘCIA:
    1. O przyjęcie na studia podyplomowe w WSNHiD mogą ubiegać się osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych I stopnia (dawniej licencjackich i inżynierskich) i II stopnia (magisterskich).
    2. Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych.
    3. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
    4. Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest złożenie kompletu dokumentów:
    • oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
    • wypełniony kwestionariusz osobowy,
    • podanie do J.M. Rektora o przyjęcie na studia podyplomowe (formularz dostępny w biurze rekrutacji lub na stronie internetowej ),
    • dwa zdjęcia legitymacyjne,
    • kopia obu stron dowodu osobistego,
    • dowód wniesienia opłaty wpisowej

Inne informacje związane z kierowanie projektami

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |