Szczegóły Studia Podyplomowe - Studia z zakresu przygotowania pedagogicznego do nauczania przedmiotów ogólnokształcących - Zaoczne - Katowice - Śląskie
-
Cele
Studia adresowane są do kandydatów na nauczycieli języków obcych. Mają na celu wyposażenie nauczycieli w podstawy wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki oraz kształtowanie umiejętności metodycznych niezbędnych nauczycielom uczącym zarówno w szkołach podstawowych, gimnazjach jak i szkołach ponadgimnazjalnych. W trakcie zajęć słuchacze zapoznają się również z organizacją szkolnictwa i specyfiką roli nauczyciela. Zajęcia obejmować będą także technologię kształcenia niezbędną w pracy nauczycielskiej.
-
Praktyki
150 godzin praktyk pedagogicznych
-
Profil słuchacza / wymogi
Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych zawodowych lub studiów magisterskich posiadających przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu (prowadzenia zajęć). Aby podjąć studia podyplomowe należy w Dziale Studiów Podyplomowych złożyć następujące dokumenty: - odpis dyplomu ukończenia studiów - 3 fotografie, w tym jedna formatu 4,5 x 6,5 cm - aktualne orzeczenie lekarskie o przydatności do zawodu nauczyciela - dowód wpłaty wpisowego i czesnego - kserokopię trzech pierwszych stron dowodu osobistego (dwóch stron nowego d.o.) - formularz kwestionariusza osobowego (wydaje Dział Studiów Podyplomowych lub można ściągnąć na stronie instytucji - umowa o świadczenie usług edukacyjnych (wydaje Dział Studiów Podyplomowych)
-
Tutuł uzyskany
Studia nadają kwalifikacje do nauczania. Liczba godzin i program studiów jest zgodny z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
-
Szczegółowe informacje
BLOKI TEMATYCZNE
Psychologiczne i pedagogiczne podstawy nauczania
Wybrane zagadnienia z psychologii rozwojowej i wychowawczej.
Teoria kształcenia ogólnego.
Psychologia nauczania uczenia się.
Psychologia osobowości.
Społeczne podstawy zachowania.
Podstawy pedagogiki ogólnej.
Trening kompetencji wychowawczych.
Elementy pedeutologii.
Podstawy metodyczne kształcenia z multimedialnymi środkami nauczania
Metodyka przedmiotów ogólnokształcących.
Metodyka przedmiotów ogólnokształcących.
Warsztat pracy nauczyciela.
Edukacja medialna.
Technologia kształcenia.
Przedmioty uzupełniające
Status zawodowy nauczyciela.
Organizacja kształcenia, opieki i wychowania w szkołach i placówkach oświatowych.
Kultura języka.
Emisja głosu.
Komunikacja interpersonalna.
Metodyki szczegółowe dla przedmiotów ogólnokształcących
Praktyka pedagogiczna