Szczegóły Studia Podyplomowe - Doradca ds. Projektów Unijnych - Zaoczne - Lublin - Lubelskie
-
Cele
Celem studiów jest kompleksowe przygotowanie kadr do skutecznego pozyskiwania i wykorzystywania dostępnych dla Polski środków finansowych, pochodzących ze źrodeł europejskich od momentu planowania do ich zakończenia i rozliczenia. Podczas zajęć dydaktycznych przekazywana bedzie również wiedza z obszarowych zagadnień perspektywy nowego okresu budżetowania w latach 2007-2013, przekazywanie prakycznych umiejetności planowania potrzeb oraz koordynowania projektów unijnych w fazie przygotowania, realizacji i rozliczania.
-
Profil słuchacza / wymogi
Studia adresowane są do wszystkich pracowników kadry średniego szczebla, przedsiębiorców, kadry zarządzajacej, menedżerów działów, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę niezbedną do realizacji projektów oraz wypełnienia procedur.
-
Szczegółowe informacje
Studia Podyplomowe: Doradca ds. Projektów Unijnych
Tryb nauki i czas trwania
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, co dwa lub trzy tygodnie. Program obejmuje 200 godzin zajęć realizowanych podczas 13 zjazdów. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów.
Wykładowcy
Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Politechniki Lubelskiej oraz doswiadczeni praktycy z lubelskich urzędów.
Materiały
Słuchacze otrzymują komplet bezpłatnych materiałów dydaktycznych z wybranych modułów, opracowanych przez prowadzących zajęcia.
Warunki ukończenia studiów
Warunkiem ukończenia studiów jest aktywny udział w zajęciach. Wykazanie się właściwym poziomem wiedzy, uzyskanie wymaganych zaliczeń i zdanie egzaminów przewidzianych w programie studiów oraz zdanie ustnego egzaminu końcowego.
Program studiów:
Polityka spójności w latach 2007-2013 (12 godzin)
Wdrażanie funduszy strukturalnych (20 godzin)
Procedury aplikacyjne (20 godzin)
Budżetowanie i kontrola wykonania budżetu projektu (36 godzin)
Tworzenie i funkcjonowanie partnerstw w projektach unijnych (16 godzin)
Zarządzanie projektem unijnym (20 godzin)
Procedury przetargowe (16 godzin)
Kontrola wykorzystywania funduszy strukturalnych (24 godziny)
Ewidencja i rozliczanie środków unijnych (24 godziny)
Analizy w projektach unijnych (12 godzin)