Szczegółowe informacje
Studia Magisterskie (jednolite)
Psychologia Społeczna
Psychologia społeczna jest specjalnością z pogranicza psychologii i socjologii, bada np. sytuację jednostki względem społeczeństwa, wpływ innych ludzi na emocje i postawy jednostki, wpływ procesów społecznych na jednostkę.
Atuty specjalności:
* kadra naukowa - m.in. prof. Krystyna Skarżyńska, dr hab. Urszula Jakubowska, dr hab. Jerzy Karyłowski
* praktyczne specjalizacje opracowywane w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy
* możliwość sprofilowania wykształcenia
*nowoczesne programy studiów, opracowane z dużym naciskiem na kształcenie umiejętności praktycznych i zawodowych (obowiązkowe praktyki, zajęcia kierunkowe i warsztatowe)
*studenci współpracują ze znanymi w kraju i za granicą naukowcami oraz praktykami prowadzącymi warsztaty, seminaria oraz wykłady
Specjalizacje
Student może wybrać specjalizacje, które pozwolą mu na zbadanie i poznanie zastosowania psychologii społecznej w ramach innych dziedzin.
Może wybrać np.:
* psychologię organizacji pracy,
* psychologię rynku,
* zarządzanie marką i strategie reklamowe,
* trening twórczości,
* profilaktyka i socjoterapia dzieci i młodzieży,
* psychologia negocjacji i rozwiązywania konfliktów.
Perspektywy zawodowe
Studia na specjalności psychologia społeczna pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących m.in.: psychologicznych aspektów reklamy i zachowań konsumenckich komunikacji społecznej, rozwiązywania konfliktów i negocjowania, tworzenia programów rozwoju osobistego pracowników i organizowania szkoleń w zakresie pogłębiania relacji interpersonalnych, zrozumienia, jak ludzie opisują i oceniają siebie w różnych sytuacjach. Dzięki temu absolwenci znajdują pracę w mediach, centrach badania opinii społecznej, domach mediowych, agencjach PR i reklamowych, działach HR, ośrodkach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych.