Szczegółowe informacje
Studia Magisterskie(jednolite)
Kierunek-Psychologia
Specjalność-Psychologia Społeczna Internetu i Komunikacji
Współczesne społeczeństwo zmienia się bardzo szybko, a jednym z najważniejszych katalizatorów tych zmian jest rozwój technologii informatycznych, telekomunikacyjnych i komunikacji multimedialnej. Osoby rozumiejące dynamikę tych zmian społecznych - psychologowie społeczni, potrafiący równocześnie wykorzystywać narzędzia komunikacyjne, informatyczne i multimedialne, stają się obecnie naturalnymi liderami, zarówno w świecie nauki i biznesu, jak i w działalności publicznej. To oni właśnie mogą stać na czele interdyscyplinarnych zespołów, inicjować nowe projekty badawcze, społeczne i biznesowe, kształtować opinię, wyznaczać nowe cele i wyjaśniać mechanizmy rządzące nowoczesnym społeczeństwem informacyjnym. Takich liderów kształci społeczna psychologia internetu i komunikacji (SPIK).
SPIK, to jedna z najbardziej nowoczesnych specjalności, łączy psychologię społeczną z informatyką i sztuką.
Przy SPIK-u działa także The International Center for Complexity and Conflict - jednostka naukowo-badawcza założona wspólnie z Columbia University i SWPS. Centrum ICCC zajmuje się badaniem dynamiki konfliktów społecznych w interdyscyplinarnym kontekście złożoności.
Atuty specjalności:
* jedyna specjalność SPiK w Polsce
* zajęcia nie tylko z ekspertami w dziedzinie psychologii społecznej, ale także informatyki, mediów i sztuk plastycznych, takimi jak dr Jarosław Milewski - główny twórca platformy HouseLab do prowadzenia badań psychologicznych on-line, prof. Krzysztof Wodiczko - światowej sławy artysta multimedialny i animator społeczny, czy prof. Jerzy Miziołek - wybitny znawca antyku wykorzystujący najnowsze technologie w swoich pracach
* stale unowocześniany program studiów, dostosowywany do zmieniających się potrzeb rynku i nowych trendów
* Instytut SPIK współpracuje z najbardziej innowacyjnymi firmami polskimi i światowymi, dzięki czemu może realizować ambitne projekty badawcze i społeczne, a studenci zdobywają praktykę w wymagającym środowisku biznesowym
*studenci współpracują ze znanymi w kraju i za granicą naukowcami oraz praktykami
prowadzącymi warsztaty, seminaria oraz wykłady
Specjalizacje
* komunikacja wizualna
* interakcja człowiek-komputer
* psychologia w sporcie
* psychologia optymalnego działania
Perspektywy zawodowe
Absolwenci SPIK pracują wszędzie tam, gdzie kompetencje psychologa, informatyka i artysty w jednej osobie okazują się nieodzowne. Absolwenci SPIK z łatwością znajdują pracę w mediach, agencjach interaktywnych, w branży IT, jako analitycy rynku internetowego, także jako badacze czy pracownicy naukowi, trenerzy umiejętności psychologicznych czy nawet terapeuci.