Cele
Charakterystyka studiów Studia przygotowujące licealistów z zakresu zarządzania określonymi dziedzinami. Dają nowoczesną wiedze i umiejętności do pracy na kierowniczych stanowiskach w organizacjach gospodarczych, handlowych i finansowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W programie studiów realizowane są przedmioty z zakresu ekonomii, nauk ilościowych, rachunkowości, prawa cywilnego, handlowego, pracy, teorii i metod nowoczesnego zarządzania różnorodnych aspektów integracji europejskiej. Ważne miejsce zajmuje nauka języków obcych oraz informatyka. Programy specjalizacyjne przygotowują specjalistów w określonych zawodach a przedmioty specjalnościowe pogłębiają wykształcenie rozszerzając zakres wiedzy m.in. o analizę finansową, teorie pieniądza i politykę pieniężną, ochronę środowiska, biznes plan, prognozowanie procesów gospodarczych, symulację strategii marketingowych, planowanie przestrzenne, itp. Studia na kierunku zarządzane realizowane są na dwu stopniach kształcenia.Studia drugiego stopnia trwają dwa lata (4 semestry) i kończą się nadaniem tytułu zawodowego magistra.
Szczegółowe informacje
Zarządzanie
specjalności:
marketing
organizowanie i zarządzanie działalnością gospodarczą sektora małych i średnich przedsiębiorstw
zarządzanie kryzysowe
zarządzanie zasobami pracy
Studia drugiego stopnia
Absolwent drugiego stopnia studiów kierunku zarządzanie, otrzymujący tytuł zawodowy magistra, posiada pogłębioną i rozszerzoną wiedzę o charakterze akademickim z zakresu zarządzania, ekonomii i dyscyplin komplementarnych. W trakcie studiów utrwala i pogłębia umiejętności niezbędne do podjęcia pracy zawodowej na rynku krajowym i zagranicznym oraz do prowadzenia działalności na własny rachunek.
Studia magisterskie zapewniają integrację wiedzy z różnych dziedzin, a także w wysokim stopniu rozwijają kompetencje menedżerskie. Wszechstronność zdobytej wiedzy zapewnia możliwość przeprowadzania wnikliwej, krytycznej analizy, interpretacji i oceny zjawisk (procesów) ekonomicznych, demograficznych i społecznych w różnej skali, w szczególności umiejętność podejmowana decyzji i planowania w skali przedsiębiorstw oraz instytucji o innym charakterze, kierowania zespołami, prowadzenia negocjacji. Nabywa umiejętność zarządzania strategicznego i prognozowania procesów gospodarczych. Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie studiów umożliwiają absolwentom zajmowanie wysokich stanowisk kierowniczych lub stanowisk wysoko cenionych specjalistów w organach zarządzających przedsiębiorstw i grup kapitałowych, instytucji non profit, a także jednostek administracji publicznej różnych szczebli.
Studia II stopnia (magisterskie uzupełniające)
Ekonometria II
Makroekonomia II
Matematyka II
Metody organizacji i zarządzania
Mikroekonomia II
Prognozowanie i symulacja
Statystyka II
Zarządzanie strategiczne II