Szczegóły Studia II Stopnia- Socjologia przedsiębiorczości i pracy - W ciągu tygodnia - Poznań - Wielkopolskie
-
Cele
Socjologia to jeden z kierunków, który bez względu na sezonowe mody nieustannie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia wyższe. Wiedza zdobyta podczas tych studiów pozwala na zrozumienie mechanizmów zjawisk społecznych oraz zachodzących zmian. Celem kształcenia jest dostarczenie wszechstronnej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych potrzebnych przyszłemu absolwentowi do podjęcia pracy zawodowej oraz pełnienia wielu funkcji w życiu społecznym i politycznym. Szczególną uwagę zwrócono na przygotowanie studentów do samodzielnego prowadzenia badań socjologicznych. Studenci WSNHiD, wybierając jedną z dwóch specjalizacji na studiach I stopnia, mogą zapoznać się szczegółowo z jedną z subdyscyplin socjologii.
-
Praktyki
Doświadczenie zawodowe to najważniejszy atut na rynku pracy. Staże, które organizujemy dla naszych studentów, są znakomitą okazją do zweryfikowania zdobytej wiedzy i szansą nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Dlatego praktyki zawodowe w WSNHiD są obowiązkowe. Studenci odbywają praktykę miesięczną (160 godzin studenci studiów dziennych i 80 godzin studenci studiów zaocznych) po czwartym roku studiów magisterskich. Studenci mają możliwość, zgodnie z kierunkiem i specjalnością, podjąć staż w odpowiednich firmach czy instytucjach, tj.: urzędy, agencje reklamowe, telewizja, radio, placówki kulturalne, firmy informatyczne, pracownie badań społecznych.
-
Profil słuchacza / wymogi
Zasady rekrutacji: 1. Na pierwszy rok studiów II stopnia zostaną przyjęte osoby, które ukończyły ten sam kierunek studiów, na który ubiegają się o przyjęcie w WSNHiD. 2. Na pierwszy rok studiów II stopnia przyjęci zostaną absolwenci studiów I stopnia, którzy wybrali inny kierunek studiów w WSNHiD niż ukończony, po spełnieniu następujących warunków: * na kierunek SOCJOLOGIA są absolwentami studiów I stopnia na kierunku: Administracja, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Pedagogika, Psychologia, Socjologia, Praca Socjalna. W czasie I roku studiów II stopnia zrealizują blok przedmiotów: · Wstęp do socjologii lub Mikrostruktury społeczne lub Makrostruktury społeczne · Metody badań socjologicznych · Metody statystyczne
-
Tutuł uzyskany
Magister
-
Szczegółowe informacje
Specjalizacja: Socjologia przedsiębiorczości i pracy
Charakterystyka specjalizacji
Celem specjalizacji jest przygotowanie socjologów dla przedsiębiorstw i instytucji działających w warunkach gospodarki rynkowej. Zapoznaje zarówno z mikroekonomicznymi, jak i makroekonomicznymi uwarunkowaniami funkcjonowania przedsiębiorstwa, problematyką nadzoru korporacyjnego, jak i podstawami socjologii i psychologii pracy, nowoczesnymi formami zatrudnienia oraz analizą rynku pracy i socjologiczną analizą przedsiębiorczości.
Przedmioty specjalizacyjne
- Socjologia pracy,
- Socjologia gospodarki,
- Ekonomiczna socjologia rodziny i gospodarstwa domowego,
- Zróżnicowanie społeczne,
- Negocjacje w biznesie.
Perspektywy zawodowe
Specjalizacja ta kształci socjologów, przyszłych pracowników przedsiębiorstw działających w warunkach gospodarki rynkowej, pracowników biur rozwoju regionalnego, biur rekrutacji kadr, agencji wspierających przedsiębiorczość oraz pracowników zarządzających kadrami.