Studia II Stopnia- Zarządzania projektami i funduszami UE

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia II Stopnia- Zarządzania projektami i funduszami UE - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

  • Szczegółowe informacje
    Charakterystyka

    Fundusze strukturalne są instrumentami Polityki Strukturalnej Unii Europejskiej. Ich zadaniem jest wspieranie restrukturyzacji i modernizacji gospodarek krajów UE. Rolą funduszy strukturalnych jest zwiększanie spójności społecznej i gospodarczej państw członkowskich Unii poprzez wspierania regionów słabiej rozwiniętych. Fundusze kierowane są do tych sektorów gospodarki i regionów, które bez pomocy finansowej nie są w stanie dorównać do średniego poziomu ekonomicznego w UE.

    Wraz z wejściem do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r., Polska stala się odbiorcą pomocy oferowanej w ramach wspólnotowej polityki regionalnej. W pełni korzysta z dostępnej pomocy na takich samych zasadach, jak pozostałe państwa członkowskie. W okresie programowania 2007-2013 Unia Europejska przyznała Polsce kilkadziesiąt miliardów euro bezzwrotnej pomocy.

    Celem studiów jest przekazanie wiedzy z zakresu ekonomii w stopniu niezbędnym do zrozumienia zjawisk gospodarczych zachodzących w krajach Unii Europejskiej oraz polityki strukturalnej i regionalnej UE. Program studiów koncentruje się na przekazaniu praktycznych umiejętności umożliwiających przygotowanie projektu i skuteczne pozyskanie funduszy strukturalnych UE. Studia z założenia mają uczyć samodzielnego wypełniania wniosków aplikacyjnych, administrowania funduszami strukturalnymi oraz zarządzania projektami unijnymi.
    Perspektywy zawodowe

    Absolwenci specjalności funduszami strukturalnymi UE będą przygotowani do pracy na stanowiskach specjalistów w zespołach zajmujących się w przedsiębiorstwach prywatnych, jednostkach administracji państwowej i terenowej różnego szczebla pozyskiwaniem funduszy strukturalnych oraz zarządzaniem projektami unijnymi.
    Program nauczania

    Przedmioty specjalnościowe

        - wstęp do ekonomii
        - ekonomiczne aspekty integracji europejskiej
        - polityka gospodarcza a system monetarny i podatkowy UE
        - programowanie na lata 2007-2013
        - struktura administracyjna wdrażania 2007-2013
        - zarządzanie cyklem projektu
        - przygotowanie wniosku o dofinansowanie
        - przygotowanie biznes planu
        - przygotowanie studium wykonalności
        - kwalifikowalność kosztów
        - pomoc publiczna
        - zamówienia publiczne w procesie realizacji projektu
        - prawa i obowiązki beneficjentów
        - rozliczanie projektu - aspekty finansowo-księgowe rozliczania dofinansowania, wnioskowanie o płatność
        - audyt i kontrola projektu
        - monitoring i ewaluacja

    Informacje dodatkowe

    Studia z zakresu zarządzania projektami i funduszami UE prowadzone są w ramach kierunku studiów "politologia". Studia prowadzone są w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym.

    Wybór kierunku kształcenia dokonuje się po zaliczeniu 3-ego semestru poprzez złożenie w wyznaczonym czasie właściwej deklaracji. Warunkiem koniecznym do uruchomienia zajęć na wybranej specjalności jest zgłoszenie się na nią co najmniej 50 studentów.

    Absolwenci studiów licencjackich mogą kontynuować naukę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie na 2-letnich studiach magisterskich uzupełniających, na kierunku "finanse i rachunkowość" lub "zarządzanie" w dowolnej specjalności, wybranej według obowiązujących zasad.

Inne informacje związane z zarządzanie - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |