Szczegółowe informacje
Perspektywy zawodowe
Absolwenci (magistrowie) GWSH specjalności Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw przygotowani są do pracy w kategorii zadań i celów przedsiębiorstwa poprzez umiejętność przeprowadzenia analiz sytuacji majątkowo-finansowej, kalkulacji kosztów i wyników finansowych, ewidencji i rozliczania operacji gospodarczych, a także podejmowania samodzielnych decyzji menedżerskich. Znają zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz sporządzania i rewizji sprawozdań finansowych. Potrafią księgować operacje gospodarcze, tworzyć i analizować sprawozdania finansowe, organizować pracę działów finansowo-księgowych. Uzyskane wykształcenie ma charakter interdyscyplinarny co powoli na znalezienie ofert pracy w większości przedsiębiorstw na rynku krajowym jak i zagranicznym. Przykładowymi stanowiskami pracy, na których absolwenci GWSH specjalności Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw mogą podjąć zatrudnienie są: księgowy, specjalista ds. zarządzania operacyjnego i strategicznego, specjalista ds. kosztów i rachunkowości zarządczej, analityk finansowy, dyrektor finansowy, controller, a po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji biegłego rewidenta, doradcy inwestycyjnego, doradcy podatkowego lub maklera.
Przedmioty kształcenia ogólnego, podstawowe i kierunkowe - wspólne dla wszystkich specjalności na kierunku Zarządzanie (studia II stopnia, niestacjonarne)
* Ekonomia (makro i problemy globalne)
* Prawo cywilne
* Etyka w zarządzaniu
* Statystyka (matematyczna)
* Zarządzanie strategiczne
* Prawo handlowe
* Koncepcje zarządzania
* Zarządzanie procesami
* Marketing międzynarodowy
* Przedsiębiorczość
* Negocjacje
Przedmioty specjalnościowe i specjalizacyjne - wykładane w ramach specjalności Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw (studia II stopnia, niestacjonarne)
* Międzynarodowe standardy rachunkowości
* Badanie i analiza sprawozdań finansowych
* Rachunkowość przepływów pieniężnych
* Audyt i rewizja finansowa
* Instrumenty pochodne i inżynieria finansowa
* Wycena przedsiębiorstwa
* Zarządzanie ryzykiem finansowym przedsiębiorstwa
* Biznes plan przedsiębiorstwa
* Przedmioty specjalnośćiowe do wyboru
* Język obcy specjalizacyjny (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski lub rosyjski) - fakultet
* Proseminarium
* Seminarium magisterskie