Szczegóły Studia I Stopnia-Organizacja i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia - W ciągu tygodnia - Rzeszów - Podkarpackie
-
Cele
Uruchomienie kierunku Zdrowie publiczne w naszej Uczelni jest odpowiedzią na konieczność kształcenia specjalistów z zakresu promowania zdrowego stylu życia wśród ludzi młodych i aktywnych. Przy ogólnym procesie starzenia się społeczeństwa, niewątpliwie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi opiekuńcze, terapeutyczne, rehabilitacyjne itp.
-
Profil słuchacza / wymogi
Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
-
Tutuł uzyskany
Licencjat
-
Szczegółowe informacje
Studia I Stopnia
Kierunek-Zdrowie Publiczne
Specjalizacja- Organizacja i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia
Specjalność ta jest reakcją na zmiany rynku usług zdrowotnych, których przykładem jest tworzenie jednostek samodzielnych, kontraktowanie usług, zmiany w systemie ubezpieczeniowym, przejmowanie przez społeczności lokalne usług zdrowotnych, coraz silniejsza pozycja sektora prywatnego i rosnące wymagania pacjentów.
Podczas studiów na tej specjalności zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia realizowanych przez instytucje państwowe, samorządowe, społeczne i prywatne, funkcjonujące w systemie ochrony zdrowia.
W programie studiów m.in.:
* podstawy marketingu,
* zarządzanie zespołami ludzkimi,
* zarządzanie jakością w ochronie zdrowia,
* europejskie prawo pracy i polityka socjalna.
Specjalność realizowana od 4. semestru na studiach I stopnia.
A co po studiach?
Jako absolwent będziesz mógł również wykazać się znajomością medycyny w zarysie, podstawowych problemów zdrowotnych, systemów opieki zdrowotnej, podstaw nauk społecznych, prawa, ekonomii i zarządzania, metod badawczych oraz umiejętnością wykorzystania systemów informatycznych (przede wszystkim Internetu). Nabyte umiejętności pozwolą Ci na podjęcie pracy w instytucjach zajmujących się opieką społeczno-medyczną, promocją zdrowia i edukacją prozdrowotną, nadzorem sanitarno-epidemiologoicznym oraz organizowaniem i administrowaniem w zakresie opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.