Szczegółowe informacje
Studia I Stopnia (inżynierskie)
Kierunek-Infomatyka
Specjalność-Informatyczne systemy zarządzania (ERP+CRM)
Przedmioty ogólne
Filozofia. Socjologia lub Psychologia - do wyboru. Język angielski. WF - (nie dotyczy studiów niestacjonarnych - zaocznych i wieczorowych).
Przedmioty podstawowe
Wprowadzenie do Informatyki. Matematyka. Fizyka dla informatyków. Wybrane elementy techniki.
Przedmioty kierunkowe
Podstawy programowania. Podstawy algorytmów i złożoności. Podstawy architektury systemów komputerowych. Systemy operacyjne. Technologie sieciowe. Języki i paradygmaty programowania. Podstawy grafiki i komunikacji człowiek-komputer. Sztuczna inteligencja. Bazy danych. Podstawy Inżynierii oprogramowania. Systemy wbudowane. Wybrane problemy społeczne i zawodowe informatyki.
Przedmioty specjalnościowe
1. Seminarium dyplomowe
2. Projekt dyplomowy
3. Analiza systemowa
4. Podstawy systemów MRP2
5. Systemy CRM
6. Systemy ERP
7. Wprowadzenie do notacji Z
Przedmioty do wyboru (należy wybrać przynajmniej 3)
1. CMS
2. e-Commerce
3. e-Learning
4. MS Project
5. Wybrany system ERP
6. Metodyki wdrażania systemów
7. Inne - z innych specjalności wg uznania studenta
Studia kończą się obroną pracy dyplomowej przygotowanej przez studenta pod kierunkiem opiekuna naukowego oraz egzaminem dyplomowym.
Uczelnia prowadzi współpracę z firmami rekrutującymi pracowników (informatyków) dla przedsiębiorstw i instytucji w kraju i zagranicą. Wiele ofert pracy jest skierowana również do studentów, którzy mogą podjąć pracę w branży jeszcze przed ukończeniem studiów.
Profil absolwenta
W zależności od ukończonej specjalności, absolwent uczelni będzie mógł znaleźć zatrudnienie jako:
1. samodzielny informatyk/konsultant z zakresu IT w małych i średnich organizacjach zajmujący się utrzymaniem w ruchu systemów informatycznych i wspomagających ich użytkowników;
2. programista (programista baz danych) w komórkach organizacyjnych i firmach wykorzystujących dane gromadzone w systemach informatycznych we współczesnych organizacjach różnej wielkości;
3. programista (koder i projektant) tworzący na zamówienie oprogramowania w firmach Softwerowych;
4. operator/administrator komputerowo wspomaganych systemów produkcyjnych w reklamie, wydawnictwach i mediach (agencje reklamowe, studia graficzne, naświetlarnie, drukarnie stosujące technologie druku cyfrowego, studia telewizyjne i filmowe itp.)
5. analityk - projektant systemów informatycznych, realizator, specjalista ds. testowania oprogramowania, wdrożeniowiec, specjalista zajmujący się utrzymaniem w ruchu systemów informatycznych;
6. administrator sieci komputerowej (projektowanie, konfigurowanie i administrowanie sieciami lokalnymi i rozległymi w środowisku UNIX/LINUX, Windows i NetWare).
Uczelnia prowadzi współpracę z firmami rekrutującymi pracowników (informatyków) dla przedsiębiorstw i instytucji w kraju i zagranicą. Wiele ofert pracy jest skierowana również do studentów, którzy mogą podjąć pracę w branży jeszcze przed ukończeniem studiów.