Szczegółowe informacje
Charakterystyka
Postępujące zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi w Polsce oraz bogata rodzima oferta turystyczna sprzyjają rozwojowi branży turystycznej. Od pracowników branży wymagane są kompetencje i wiedza, pozwalająca zrozumieć potrzeby ludzkie i procesy społeczne odzwierciedlające się w turystyce i rekreacji, wiedza przyrodnicza i geograficzna oraz znajomość zagadnień ekonomi pozwalająca na ocenę i świadome wykorzystanie mechanizmów typowych dla gospodarki rynkowej. Absolwent powinien posiadać umiejętności kierowania oraz samodzielnego planowania i realizacji złożonych przedsięwzięć organizacyjnych, samodzielnego opracowywania i organizowania imprez turystyczno -rekreacyjnych oraz swobodnego nawiązywania kontaktów międzyludzkich.
Perspektywy zawodowe
Miejscami pracy absolwenta są podmioty gospodarcze zajmujące się organizacją i obsługą turystyki i rekreacji: biura podróży, agencje turystyczne, ośrodki informacji turystycznej, hotele, pensjonaty, ośrodki rekreacyjne, a także organy administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialne za organizację i promocję turystyki, branżowe organizacje, fundacje i stowarzyszenia oraz działy socjalne zakładów pracy. Absolwent przygotowany jest także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług turystycznych i rekreacyjnych.
Program nauczania
Przedmioty specjalnościowe
- prawo w turystyce i rekreacji
- geografia turystyczna
- podstawy turystyki i rekreacji
- ekonomika turystyki i rekreacji
- organizacja turystyki i rekreacji
- marketing uslug turystycznych i rekreacyjnych
- informatyka w turystyce i rekreacji
- metody i techniki obsługi ruchu turystycznego
- agroturystyka
- hotelarstwo
Informacje dodatkowe
Studia z zakresu Zarządzania w turystyce i rekreacji prowadzone są w ramach kierunku studiów "zarządzanie". Studia prowadzone są w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym.
Wybór kierunku kształcenia dokonuje się po zaliczeniu 3-ego semestru poprzez złożenie w wyznaczonym czasie właściwej deklaracji. Warunkiem koniecznym do uruchomienia zajęć na wybranej specjalności jest zgłoszenie się na nią co najmniej 50 studentów.
Absolwenci studiów licencjackich mogą kontynuować naukę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie na 2-letnich studiach magisterskich uzupełniających, na kierunku "zarządzanie" lub "finanse i rachunkowość" w dowolnej specjalności, wybranej według obowiązujących zasad.