Szczegóły Studia I Stopnia - Zarządzanie Przedsiębiorstwem - W ciągu tygodnia - Poznań - Wielkopolskie
-
Cele
W ramach tej specjalności studenci otrzymują kompleksowy pakiet wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu ekonomicznych i organizacyjnych uwarunkowań działania przedsiębiorstwa, na wszystkich jego najważniejszych płaszczyznach. Poznają tajniki nowoczesnego zarządzania kadrami, zarządzania firmą w sytuacjach kryzysowych, planowania strategicznego, finansów przedsiębiorstw oraz prawnych uwarunkowań funkcjonowania gospodarki. Absolwent tej specjalności prowadzi konsulting w zakresie zarządzania, samodzielną działalność gospodarczą, może pracować jako menedżer średniego szczebla zarządzania, a także członek zarządu rad nadzorczych.
-
Profil słuchacza / wymogi
Na studia możesz zapisać się: * w trakcie rekrutacji letniej (od maja do września) – rekrutacja odbywa się na studia stacjonarne oraz niestacjonarne * w trakcie rekrutacji wiosennej (od lutego do marca) – rekrutacja prowadzona jest na studia niestacjonarne Jak się zapisać? TRADYCYJNIE – przyjdź do Biura Rekrutacji i zabierz ze sobą: * świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej (dot. nowej matury) * 3 kolorowe zdjęcia – format jak do dowodu osobistego * kwestionariusz – wypełnisz go w Biurze Rekrutacji * dowód osobisty * książeczkę wojskową (mężczyźni) W Biurze Rekrutacji czekają na Ciebie przedstawiciele Uczelni, którzy pomogą Ci załatwić wszystkie formalności. PRZEZ INTERNET – wejdź na stronę Rekrutacji on-line, przygotuj potrzebne dokumenty i postępuj zgodnie z instrukcjami. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i ominąć kolejki w momencie przyjścia do Biura Rekrutacji w celu podpisania umowy i dostarczenia dokumentów.
-
Tutuł uzyskany
Licencjat
-
Szczegółowe informacje
Kierunek: Zarządzanie
Specjalność: Zarządzanie przedsiębiorstwem
Jednym z podstawowych warunków sukcesu w biznesie jest zorientowanie na klienta i użytkownika produktów. By osiągnąć ten efekt potrzebna jest specjalistyczna wiedza o mechanizmach rządzących zachowaniem rynku i klientów. Niezbędna jest umiejętność badania i analizy rynku, dostosowanie strategii firmy do zmieniającego się otoczenia oraz przełożenia tej strategii na działanie przedsiębiorstwa.
Przedmioty podstawowe i kierunkowe:
* Matematyka
* Mikroekonomia
* Podstawy zarządzania
* Prawo
* Marketing
* Technologie informacyjne
* Socjologia
* Makroekonomiczne tendencje w gospodarce
* Nauka o organizacji
* Statystyka opisowa
* Procesy informacyjne w zarządzaniu
* Rachunkowość finansowa
* Badania marketingowe
* Internet
* Ekonometria
* Badania operacyjne
* Rachunkowość zarządcza
* Metody i techniki badań ekonomicznych
* Finanse
* Bezpieczeństwo publiczne
* Zarządzanie zasobami ludzkimi
* Zarządzanie jakością
* Język obcy
Znaczna część programu studiów biznesowych realizowana jest od II semestru w 20-osobowych specjalistycznych laboratoriach, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy. Studenci nabywają umiejętność posługiwania się biznesowym językiem angielskim, a także mają szansę uzyskania międzynarodowych certyfikatów językowych.
W trakcie trzeciego semestru wybiera się specjalność studiów. Od tego momentu w programie studiów pojawiają się przede wszystkim przedmioty specjalizacyjne. Swoje fascynacje zagadnieniami gospodarczymi studenci rozwijają także uczęszczając na wyjątkowe przedmioty fakultatywne, które sami sobie wybierają. Po czwartym semestrze odbywa się 6-tygodniową praktykę zawodową. Zyskując dyplom licencjata WSKiZ, możesz kontynuować naukę na studiach uzupełniających magisterskich. Większość absolwentów WSKiZ, za sprawą międzyuczelnianej umowy o współpracę, kontynuuje naukę m.in. na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
Przedmioty kierunkowe:
* Analiza ekonomiczna
* Zachowania organizacyjne
* Finanse przedsiębiorstw
* Dowodzenie
* Informatyka w zarządzaniu
* Polityka gospodarcza
* Zarządzanie strategiczne
* Zarządzanie i planowanie marketingowe
* Zarządzanie logistyką
* Zarządzanie projektami
* Operacje i techniki operacyjne
* Negocjacje w biznesie
* Zarządzanie produkcją
* Gry i problemy decyzyjne
* Ubezpieczenia
* Etyka działań gospodarczych
* Filozofia
* Język obcy
Przedmioty specjalizacyjne:
* Zarządzanie małym przedsiębiorstwem
* Projektowanie struktur organizacyjnych
* Zarządzanie ryzykiem
* Metody sprawnego zarządzania
* Nauka o przedsiębiorstwie
* Proekologiczne zarządzanie przedsiębiorstwem
* Teoria podejmowania decyzji w zarządzaniu
* Zarządzanie eksploatacją obiektów technicznych
* Współczesne metody i koncepcje zarządzania
* Seminarium dyplomowe
Przedmioty fakultatywne:
* Globalizacja działań gospodarczych
* Inżynieria zarządzania
* Zarządzanie gospodarką magazynową
* Zarządzanie transportem
* Zarządzanie międzynarodowe
* Metody i techniki planowania w zarządzaniu