Studia na tym kierunku Pedagogika umożliwiają zdobycie wiedzy pedagogicznej, socjologicznej i psychologicznej niezbędnej do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu kształcenia, wiedzy historyczno-filozoficznej do kształtowania własnego rozwoju zawodowego.
Resocjalizacja z aktywnością fizyczną
Program studiów obejmuje między innymi przedmioty z zakresu:
- pedagogiki resocjalizacyjnej,
- patologii społecznych,
- terapii resocjalizacyjnej,
- pedagogiki zdrowia,
- diagnostyki pedagogicznej w wychowaniu resocjalizacyjnym,
- metodyki pracy profilaktyczno-resocjalizacyjnej.
Efekty kształcenia
Kończący studia powinni posiadać wszechstronną wiedzę z pedagogiki resocjalizacyjnej oraz specjalistyczne kwalifikacje w zakresie diagnostyki niedostosowania społecznego, jego odmian i uwarunkowań osobowościowych oraz środowiskowych. Oczekuje się, że będą oni w stanie projektować i skutecznie realizować zindywidualizowane programy oddziaływań wychowawczo-resocjalizacyjnych wobec młodzieży nieprzystosowanej społecznie oraz dorosłych. Powinni też być przygotowani do profesjonalnego wykorzystania współczesnych metod terapeutycznych w pracy resocjalizacyjnej oraz prowadzenia terapii.
Absolwenci uzyskają specjalistyczne kwalifikacje do pracy w szerokiej gamie placówek i instytucji, które zajmują się profilaktyką społeczną i resocjalizację.