Profil słuchacza / wymogi
W punkcie Rekrutacyjnym WSBiP należy złożyć następujące dokumenty: * świadectwo dojrzałości w oryginale, * wypełnione podanie oraz kartę ewidencyjną kandydata, * 4 fotografie (kolorowe) o wymiarach 37x50 mm podpisane imieniem i nazwiskiem, * orzeczenie lekarskie dotyczące kształcenia i nauki zawodu, * kserokopię dowodu osobistego, * dowód wpłaty wpisowego, * książeczka wojskowa (do wglądu).
Szczegółowe informacje
Metalurgia
Studia I stopnia (inżynierskie) w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. trwają 3,5 roku (7 semestrów). Kończą się obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem dyplomu studiów wyższych z tytułem inżyniera, uprawniającym do kontynuowania nauki na studiach II stopnia (magisterskich). Programy studiów inżynierskich w WSBiP są oparte na najlepszych i sprawdzonych wzorcach stosowanych w polskich państwowych uczelniach wyższych
Specjalności/ profile kształcenia:
* Przeróbka plastyczna
* Metaloznawstwo i obróbka cieplna
O kierunku
Program studiów obejmuje przedmioty związane z nauką przeróbki plastycznej metali i stopów głównie - walcownictwa, kucia swobodnego i matrycowego. Absolwenci są przygotowani do posługiwania się wiedzą z zakresu metalurgii ekstrakcyjnej, przetwórstwa hutniczego metali i stopów, metaloznawstwa, obróbki cieplnej. Poznają sposoby uszlachetniania wyrobów w procesach kształtowania plastycznego i obróbki cieplnej oraz cieplno-chemicznej. Zdobywają umiejętności badań metalograficznych, chemicznych, nieniszczących (defektoskopia ultradźwiękowa) oraz magnetyczno-proszkowych.
Kształcenie prowadzone jest z wykorzystaniem technik komputerowych. Absolwent poznaje zasady doboru materiałów inżynierskich: stali konstrukcyjnych i narzędziowych o specjalnych własnościach i zastosowaniach. Przygotowani są do stosowania nowoczesnych metod zarządzania łącznie z zarządzaniem przez jakość (T.Q.M).
Kadra
Obok własnej kadry na kierunku Metalurgia zajęcia prowadzą wykładowcy z innych uczelni
Absolwenci kierunku METALURGIA mogą podjąć pracę w:
*
przedsiębiorstwach metalurgicznych
*
przedsiębiorstwach przetwórstwa metali oraz przemysłach pokrewnych
Po ukończeniu studiów na kierunku metalurgia można podjąć pracę w działach: technologicznym (w charakterze technologów, kalkulatorów, konstruktorów oprzyrządowania), planowania produkcji, projektowych i remontowych. Praktyka dyplomowa i wykonanie pracy końcowej przygotowują absolwentów do podjęcia studiów drugiego stopnia, lub pracy w wielu gałęziach przemysłu.