Szczegółowe informacje
Studia na kierunku Logistyka mają na celu przekazanie studentom wszechstronnej wiedzy teoretycznej wraz ze specjalistycznymi
umiejętnościami niezbędnymi do podjęcia pracy zawodowej w dziedzinie logistyki i spedycji. Jako student tego kierunku zdobędziesz rzetelną wiedzę na temat zarządzania podmiotami gospodarczymi oraz zasad i metod prowadzenia działalności logistycznej w przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym, handlowym i usługowym. Poznasz również zasady wdrażania systemów informatycznych, wspomagających przepływ informacji w logistyce i transporcie, zasady funkcjonowania przedsiębiorstw transportowych i spedycyjnych, planowania i rozwoju gałęzi transportu i logistyki, a także istotę logistycznej obsługi klienta.
Program studiów został ułożony tak, aby naszych absolwentów w pełni przygotować do podjęcia pracy na stanowisku menedżerskim oraz specjalisty ds. zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwach wszystkich branż. Zarówno tych znajdujących się na terytorium kraju, jak i za granicą. Zostaniesz również przygotowany do pracy w innych instytucjach wymagających zatrudnienia specjalistów z zakresu logistyki, m.in. w firmach przewozowych, spedycyjnych i logistycznych, wielosektorowych grupach kapitałowych oraz administracji państwowej i samorządowej. Ponadto wykształcenie logistyczne umożliwi Ci podjęcie pracy jako doradca finansowy, projektant inwestycji transportowych czy europejski operator logistyki.
Nowoczesny zgodny ze standardami kształcenia, opracowanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, program studiów na kierunku Logistyka obejmuje m.in. takie przedmioty jak: logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, infrastruktura logistyczna, logistyka zaopatrzenia, ekonomika transportu oraz ekologistyka.
ORGANIZACJA STUDIÓW
Studia I stopnia na kierunku Logistyka trwają 6 semestrów (licencjackie) lub 7 semestrów (inżynierskie).
Osoby zapisujące się na zajęcia na naszym Wydziale mogą wybrać jeden z dwóch trybów studiowania:
Studia stacjonarne (dzienne) - zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w formie wykładów, ćwiczeń, lektoratów, konwersatoriów.
Studia niestacjonarne (zaoczne) - zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń, lektoratów i konwersatoriów. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w grupach sobotnio-niedzielnych.