Studia I Stopnia - Komunikacja Społeczna i Dzienikarstwo - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Galeria obrazów

Szczegóły Studia I Stopnia - Komunikacja Społeczna i Dzienikarstwo - Zaoczne - Gdańsk - Pomorskie

  • Cele
    Wydział Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Zarządzania kształci profesjonalnie przygotowane kadry dla wszystkich przedsiębiorstw (w tym i instytucji prowadzących rekrutację i szkolenie kadr), dla instytucji prowadzących badania opinii i rynku, dla organów administracji lokalnej. Program kształcenia zapewnia dużą różnorodność przekazywanych treści nauczania, co pozwala absolwentom swobodnie poruszać się na rynku pracy i być gotowym do podejmowania różnorodnych wyzwań zawodowych. Socjologię należy uznać za optymalny profil kształcenia gwarantujący elastyczność planowania kariery zawodowej. W programie studiów duży nacisk położono na szeroko rozumianą sferę zarządzania zasobami ludzkimi, gdyż w tym obszarze - jak wynika z licznych obserwacji - wzrasta w ostatnim okresie zapotrzebowania na wykwalifikowane kadry.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Wymagane dokumenty: 1. świadectwo dojrzałości (oryginał lub oryginalny odpis) + kserokopia, 2. podanie wypełnione drukowanymi literami (druk dostępny w Dziale Promocji i Rekrutacji oraz do pobrania bezpośrednio ze strony), 3. cztery matowe fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, 4. kserokopia dowodu osobistego + dowód do wglądu, 5. zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia studiów na wybranym kierunku (zaświadczenie powinno uwzględniać nazwę wybranego kierunku studiów, np fizjoterapia i być wystawione nie wcześniej niż 12 m-cy wstecz), 6. kserokopia dowodu wpłaty wpisowego + oryginał do wglądu, 7. mężczyźni - książeczkę wojskową do wglądu. 8. Kandydaci na kierunek fizjoterapia zobowiązani są dołączyć do dokumentów podpisane oświadczenie.
  • Tutuł uzyskany
    Licencjat
  • Szczegółowe informacje
    Kierunek: socjologia
    Specjalność: Komunikacja Społeczna i Dziennikarstwo

    SYLWETKA ABSOLWENTA

    Absolwenci socjologii dzięki wiedzy zdobytej podczas studiów, z uwzględnieniem praktyk studenckich, mogą stać się poszukiwanymi pracownikami działów personalnych i szkoleniowych różnorodnych firm i organizacji, specjalistami w dziedzinie badań społecznych, czy wreszcie osobami odpowiedzialnymi za public relations, kontakty instytucji z klientami i mediami. Istotną umiejętnością będzie także tworzenie i wykorzystywanie technik komunikacji międzyosobowej w relacjach przedstawiciel instytucji - klient, co łączy się z rosnącą popularnością postępowania w sytuacjach tzw. „pierwszego kontaktu”.

    KOMUNIKACJA SPOŁECZNA I DZIENNIKARSTWO


    Celem kształcenia jest zapoznanie studentów z podstawowymi mechanizmami społecznego komunikowania: ukazania zasad działania opinii publicznej, prezentacja mechanizmów wykorzystywanych w działaniach propagandowych, zapoznanie studentów z podstawami wiedzy na temat kształtowania i percepcji przekazów reklamowych oraz uwarunkowaniami skutecznego oddziaływania reklamy. Studenci zapoznają się także z etycznym kontekstem komunikowania społecznego w różnych środowiskach społecznych.

    PRZYKŁADOWE PRZEDMIOTY

    Historia dziennikarstwa
    Socjologia kultury popularnej
    Sponsoring i lobbing
    Socjologia zawodu dziennikarskiego
    Analiza i interpretacja danych z zastosowaniem pakietu SPSS
    Public relations
    Komunikacja międzykulturowa
    Marketing polityczny
    Manipulacje społeczne
    Edukacja medialna
    Socjologia społeczeństwa sieciowego
    Społeczeństwo obywatelskie
    Socjologia reklamy
    Polskie stereotypy
    Zarządzanie stresem zawodowym
    Etyka mediów
    Seminarium licencjackie

Inne informacje związane z komunikacja społeczna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |