Szczegóły Studia I Stopnia - Informatyka w Biznesie - W ciągu tygodnia - Nowy Sącz - Małopolskie
-
Cele
INFORMATYKA W BIZESIE Studenci specjalności Informatyka w biznesie poszerzają swoją wiedzę w zakresie znajomości aplikacji komputerowych dla zastosowań biznesowych: od word processingu, poprzez systemy tworzenia multimedialnych prezentacji, stron www, po arkusze kalkulacyjne, bazy danych, systemy ksiegowo-finansowe i ekspertowe.
-
Profil słuchacza / wymogi
Uczelnia w pierwszej kolejności przyjmie wszystkich kandydatów, którzy spełnią jeden z poniższych warunków: * zdali maturę międzynarodową, * ukończyli zagraniczną szkołę średnią, prowadzoną wg systemu amerykańskiego lub brytyjskiego, * uzyskali wynik minimum 50% na maturze wg programu rozszerzonego z co najmniej jednego z wymienionych przedmiotów: język angielski, matematyka, fizyka, informatyka, * uzyskali wynik minimum 40% z egzaminu z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym (dotyczy absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych). Pozostali kandydaci przyjmowani będą w miarę wolnych miejsc w ramach określonego przez Senat WSB-NLU limitu. Po przyjęciu na studia, osoba przyjęta ma obowiązek przystąpienia do sprawdzianów językowych (test gramatyczny, wypracowanie, rozmowa) kwalifikujących na odpowiedni poziom językowy, od którego rozpocznie naukę. Sprawdziany organizowane będą w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu (termin do wyboru przy składaniu dokumentów na studia). Absolwenci zagranicznych szkół średnich, prowadzonych wg systemu amerykańskiego lub brytyjskiego, osoby zdające maturę międzynarodową bądź legitymujące się CAE Certificate in Advanced English, CPE Certificate of Proficiency in English i FCE First Certificate in English z oceną A, zwolnione są ze sprawdzianu z języka angielskiego. Do sprawdzianu nie przystępują też osoby, które nigdy nie uczyły się języka angielskiego lub wybranego drugiego języka obcego.
-
Tutuł uzyskany
Licencjat
-
Szczegółowe informacje
Kierunek: Informatyk
Specjalność: Informatyka w Biznesie
Studia na tym kierunku dają wszechstronne przygotowanie do pracy w zawodzie informatyka, ze szczególnym uwzględnieniem technologii internetowych oraz sfery zastosowań w biznesie. Program został zaplanowany tak, by z jednej strony dać konkretne przygotowanie praktyczne, z drugiej zaś solidne podwaliny teoretyczne, pozwalające szybko dostosować się do zmieniających się zapotrzebowań na rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów, z dużym doświadczeniem praktycznym. Stosowane są poglądowe metody wykładu oparte o dużą ilość przykładów i nowoczesne środki audiowizualne. Zajęcia laboratoryjne odbywają się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania.
Zajęcia z przedmiotów informatycznych prowadzone są w nowatorskiej formie konwersatoriów i repetytoriów. Studenci pracują w małych grupach. Daje to lepsze warunki do zdobywania wiedzy oraz podnosi jakość kształcenia. Wszystkie materiały, z wyprzedzeniem zamieszczane są w Intranecie, co pozwala na lepsze przygotowanie się studentów do zajęć i prowadzenie ich w formie dyskusji, a nie tradycyjnego wykładu.
Prezentacja Wydziału Informatyki
Absolwent studiów inżynierskich jak i licencjackich przygotowany jest do pracy w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem lub administracją narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych miejscach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane. Nabyta wiedza i umiejętności pozwalają na podjęcie pracy na takich stanowiskach, jak: administrator systemów i sieci komputerowych, administrator sieci WWW (webmaster), programista aplikacyjny i systemowy, programista sieci Internet, projektant i analityk systemów baz danych, projektant systemów decyzyjnych, konsultant w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw, wdrożeniowiec systemów informatycznych, integrator systemów informatycznych, koordynator przedsięwzięć informatyzacyjnych.
Program
Język angielski
Algebra z geometrią
Matematyka dyskretna
Narzędzia informatyki
Szkolenie BHP i P/POŻ
WF 1
Wstęp do informatyki
Wstęp do programowania
Algorytmy i struktury danych
Programowanie 1
Przedmiot humanistyczno-społeczny
Rachunek różniczkowy i całkowy
Systemy operacyjne I
WF 2
Kurs specjalnościowy 1
Podstawy inżynierii oprogramowania
Programowanie 2
Projektowanie baz danych I
Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka
Sieci komputerowe I
Systemy informacyjne w zarządzaniu
Teoretyczne podstawy informatyki
Automaty i translacja
Badania operacyjne
Bezpieczeństwo systemów komputerowych
Grafika komputerowa
Kurs specjalnościowy 2
Kurs specjalnościowy 3
Programowanie w sieci internet
Ekonometria
Kurs specjalnościowy 4
Metody numeryczne
Organizacja i architektura komputerów
Pracownia specjalizacyjna
Seminarium licencjackie 1
Systemy wspomagania decyzji
Wykład specjalnościowy I
Etyka biznesu i technologii
Interakcja człowiek-komputer
Kurs specjalnościowy 5
Pracownia specjalizacyjna
Praktyki zawodowe
Przedmiot humanistyczno-społeczny 2
Seminarium licencjackie 2
Wykład specjalnościowy II
Wykład specjalnościowy III