Praktyki
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia powinni złożyć następujące dokumenty: * podanie (kwestionariusz) na formularzu Wyższej Szkole Fundacji Kultury Informatycznej, * świadectwo dojrzałości lub świadectwo maturalne i świadectwo ukończenia szkoły średniej, * uwierzytelniona kserokopia dowodu osobistego, * 4 barwne zdjęcia w stroju wizytowym, * orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów na kierunku Informatyka i Ekonometria, * dowód opłaty wpisowego (bezzwrotnej opłaty rekrutacyjnej). Po zakończeniu naboru na każdą turę zostanie przeprowadzony test z języka angielskiego, wskazujący na poziom znajomości języka, w celu przydzielenia studenta do odpowiedniej grupy. Testy te odbędą się w siedzibie szkoły przy ul. Wiśniowej 26 w Nadarzynie. Zważywszy na ograniczoną liczbę miejsc, przyjęto, że o przyjęciu kandydatów na studia decydują konkurs świadectw i kolejność zgłoszeń.
Szczegółowe informacje
Studia I Stopnia: Informatyka i Ekonometria
Absolwenci tej specjalności powinni umieć postrzegać problemy w organizacjach w szerszym kontekście i widzieć je w świetle głównych celów działania organizacji, aby uchwycić ich istotę. Powinni umieć stosować zarówno metody matematyczno-statystyczne, jak i techniki komputerowe w organizacjach w celu poprawy ich działania. Powinni nabyć wiedzę i umiejętności praktyczne potrzebne do twórczego podejścia do problemów występujących w organizacjach i ich rozwiązywania. Powinni umieć formułować potrzeby informatyczne organizacji, dobierać i adaptować istniejące narzędzia do potrzeb organizacji, tworzyć potrzebne aplikacje oraz dbać o bezpieczne zastosowania narzędzi informatycznych w organizacjach. Zważywszy na dynamiczny rozwój narzędzi informatycznych powinni umieć samodzielnie je poznawać i stosować w praktyce.
Pragniemy pracować nad kształceniem "otwartych głów" informatyków. Mamy tu na myśli przekazanie nie tylko technicznej, lecz szerszej wiedzy, koniecznej do refleksyjności i umiejętności twórczego podejścia do problemów i kreatywnego ich rozwiązywania w różnych sytuacjach.
Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania przygotowując pracę licencjacką. Może ona dotyczyć różnych obszarów zastosowań informatyki: w firmach prowadzących działalność gospodarczą, w administracji publicznej, na terenach wiejskich.
Sylwetka absolwenta i przyjęty sposób kształcenia powinien sprostać zarówno trudnym wymogom rynku, jak i trudnym wyzwaniom jakie niosą przemiany zachodzące w życiu gospodarczym i narzędziach informatycznych.
W tym celu poznają podstawy wiedzy z wielu przedmiotów obejmujących następujące grupy tematyczne.
- ogólnopoznawcze i ogólnorozwojowe,
- ekonomiczne,
- prawno-administracyjne,
- psycho-socjo-organizacyjne,
- zastosowania matematyki,
- zastosowania narzędzi informatycznych.
Studia powinny zapewnić absolwentom uzyskanie – poza wiedzą ogólną– informatycznej wiedzy i umiejętności praktycznych w podstawowym zakresie z następującej problematyki:
1. Baza techniczno-programowa informatyki
2. Programowanie komputerów
3. Analiza i projektowanie systemów informatycznych
4. Zastosowania systemów informatycznych
Studia w Wyższej Szkole Fundacji Kultury Informatycznej są wymarzone dla tych, których interesuje zastosowanie informatyki i matematyki i chcą mieć atrakcyjną pracę w tej dziedzinie.
Program nauczania jest oparty na standardzie przewidzianym dla kierunku Informatyka i Ekonometria i zawiera następujące przedmioty:
Przedmioty Kształcenia ogólnego
* Język obcy
* Psychologia
* Socjologia
Przedmioty podstawowe
* Finanse przedsiębiorstw (w tym zarządzanie finansami)
* Makroekonomia
* Mikroekonomia
* Analiza matematyczna
* Algebra liniowa
* Prawo gospodarcze
* Rachunek prawdopodobieństwa
* Statystyka (opisowa)
* Wstęp do informatyki
Przedmioty kierunkowe
* Analiza systemów informatycznych
* Badania operacyjne
* Bazy danych
* Ekonometria
* Ekonometryczne modelowanie procesów finansowych (ekonometria finansowa)
* Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa
* Podstawy zarządzania (w tym podstawy organizacji)
* Prognozowanie gospodarcze
* Programowanie komputerów
* Projektowanie systemów informatycznych
* Rachunkowość
* Sieci komputerowe
* Statystyka matematyczna
* Techniki komunikacji w organizacjach gospodarczych
Przedmioty specjalizacyjne i specjalnościowe ustalone przez uczelnię
* Podstawy marketingu
* Architektura komputerów
* Informatyka ekonomiczna
* Systemy operacyjne
* Grafika komputerowa
* Technologie komputerowe
* Bezpieczeństwo komputerowe
* Seminarium dyplomowe