-
Cele
Absolwent specjalności – choreoterapia zostaje wyposażony w wiedzę teoretyczną a także umiejętności praktyczne z zakresu terapii poprzez taniec i ruch. Rozumiejąc ideę terapii tańcem potrafi wykorzystać zasady terapeutyczne w opiece i w pracy z osobą chorą. Potrafi posługiwać się różnymi rodzajami tańca, układami choreograficznymi jako metodami psychoterapii. Rozwija zdolności komunikacyjne, wrażliwość oraz profesjonalizm w nawiązywaniu relacji terapeutycznej poprzez taniec. Zostaje przygotowany do pracy z osobami np. z zaburzeniami emocjonalnymi, dolegliwościami fizycznymi, wymagającymi długotrwałej rehabilitacji, dla których terapia tańcem stanowi ważny element integralnej i kompleksowej rehabilitacji.Choreoterapia jest specjalnością, która zdobywa coraz to większe uznanie szerokiego grona specjalistów, wychodzi jednocześnie naprzeciw potrzebom społecznym uwzględniającym ogromne znaczenie tańca i muzyki dla pełnego zdrowia człowieka.
-
Profil słuchacza / wymogi
Przewiduje się przyjęcia kandydatów na podstawie złożenia wymaganych dokumentów według kolejności zgłoszeń i wpłat rekrutacyjnej i wpisowej. Kandydatami na studia licencjackie mogą być absolwenci szkół posiadający świadectwo maturalne. Planuje się przyjąć na studia stacjonarne (dzienne) 50 osób i na studia niestacjonarne (zaoczne) 80 osób.Wymagane dokumenty: * formularz zgłoszeniowy - do pobrania ze strony www Uczelni; * świadectwo maturalne w oryginale lub jego odpis; * zaświadczenie lekarskie od lekarza ogólnego; * 4 fotografie legitymacyjne; * umowa o kształcenie - formularz umowy do pobrania w Dziekanacie Uczelni (umowę można podpisać i złożyć w każdym czasie, ale do dnia zakończenia rekrutacji) bądź ze strony Uczelni * ksero dowodu osobistego str. 1 i 2 w powiększeniu 50%; * dowód opłaty rekrutacyjnej - opłatę rekrutacyjną należy wpłacić na rachunek WSNS najpóźniej do dnia złożenia dokumentów, opłatę wpisowego należy wpłacić na rachunek WSNS najpóźniej w ciągu trzech dni od dnia otrzymania decyzji (pocztą) o przyjęciu na studia.
-
Tutuł uzyskany
Licencjat
-
Szczegółowe informacje
Studia I Stopnia: Choreoterapia
A GRUPA TREŚCI PODSTAWOWYCH
PRZEDMIOT ILOŚĆ GODZIN
1. teoria tańca, anatomia i biomechanika człowieka 60
2. wiedza o tańcu 75
3. wiedza o sztuce, muzyce i literaturze 75
B. GRUPA TREŚCI KIERUNKOWYCH
PRZEDMIOT ILOŚĆ GODZIN
1. techniki taneczne 100
2. kompozycja tańca 120
3. literatura taneczna i baletowa 35
4. techniki uzupełniające i wspomagające warsztat zawodowy 120
C. GRUPA TREŚCI OGÓLNYCH
PRZEDMIOT ILOŚĆ GODZIN
1. język angielski 120
2. wychowanie fizyczne / promocja zdrowia 60
3. pedagogika 30
4. technologie informatyczne 30
5. ochrona własności intelektualnej 30
6. bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ergonomia 30
7. psychologia 30
8. seminarium dyplomowe 60
D. GRUPA TREŚCI SPECJALIZACYJNYCH I SPECJALNOŚCIOWYCH
PRZEDMIOT ILOŚĆ GODZIN
1. antropologia tańca 20
2. formy muzyczne w kontekście historycznym 40
3. podstawy kompozycji muzyki 40
4. gimnastyczno - akrobatyczne podstawy tańca 20
5. podstawy sztuki aktorskiej 60
6. zarządzanie sztuką i kulturą 20
7. rytmika 40
8. podstawy tańca klasycznego 40
9. taniec narodowy i ludowy 40
10. fitness 20
11. podstawy kostiumologii 15
12. psychoterapia tańcem i ruchem 20
13. podstawy scenografii 15
14. choreografia 40
15. taniec towarzyski 40
16. taniec nowoczesny 40
17. dydaktyka 40
18. estetyka 15
E. ZAJĘCIA FAKULTATYWNE (jeden do wyboru)
PRZEDMIOT ILOŚĆ GODZIN
1. taniec współczesny 65
2. taniec sportowy 65
3. tańce latynoskie 65
4. tańce etniczne 65
Miejsca zatrudnienia
Po ukończeniu studiów uzyskana wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne, a także osiągnięcia w dziedzinie tańca pozwolą na podjęcie pracy zawodowej w teatrach muzycznych, placówkach tanecznych, estradowych, baletach, szkołach tańca, instytucjach kultury, w ruchu animacji kultury tanecznej, ośrodkach edukacyjnych i wychowawczych, w placówkach oświatowych. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.