Studia I Stopnia - Angielski w gospodarce - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSG- Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Angielski w gospodarce - Zaoczne - Bydgoszcz - Kujawsko-Pomorskie

  • Cele
    Połączenie wszechstronnej wiedzy makro- i mikroekonomicznej z wysokimi kompetencjami językowymi, w szczególności w zakresie języka angielskiego. Program studiów nakierowany jest na problematykę ekonomii międzynarodowej i rynku wspólnotowego (Unia Europejska). Poza niezbędną uniwersalną podbudową ekonomiczną z zakresu mikro- i makroekonomii, organizacji i zarządzania, finansów i bankowości, polityki gospodarczej student pozna m.in. szczegółowo systemy i teorie ekonomiczne, instrumenty matematyczne i ekonometryczne stosowane w ekonomii oraz zasady rachunkowości. Rozbudowane zostaną elementy zarządzania, negocjacji biznesowych i public relations. Ponadto zostanie przekazana pogłębiona wiedza o funkcjonowaniu, organizacji i strukturach integracji europejskiej, w szczególności Unii Europejskiej i jej gospodarczych kompetencji. Nauka języka angielskiego będzie polegała na rozwijaniu specjalistycznych umiejętności lingwistycznych, w szczególności w zakresie języka biznesowego. Naukę ułatwi kontakt z native speaker's oraz kontakty ze studentami z zagranicy podczas wyjazdów studyjnych i warsztatów międzynarodowych. Rozbudowany blok przedmiotów, poświęcony negocjacjom i komunikacji interpersonalnej oraz elementom etnolingwistyki i wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, pozwoli na odpowiednie reagowanie w rozmaitych sytuacjach biznesowych. Kształcenie praktyczne będzie polegało na rozbudowanym systemie praktyk zawodowych: - stacjonarnych w instytucjach i przedsiębiorstwach charakterze międzynarodowym, - projektowych - badania o tematyce międzynarodowo ekonomicznej - zagranicznych wyjazdach studyjnych Umiejętności: . przygotowanie i wdrożenie strategii działania przedsiębiorstwa, . analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, . badania rynkowe i tworzenie planów marketingowych, . tworzenie umów, analiza sytuacji formalno-prawnej działalności gospodarczej o charakterze międzynarodowym, . przygotowanie i prowadzenie spotkań i negocjacji biznesowych, . przeprowadzenie tłumaczeń i negocjacji z uwzględnieniem różnic międzykulturowych, . prowadzenie dokumentacji i korespondencji w języku angielskim, . założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej na rynku krajowym i zagranicznym
  • Praktyki
    Studenci kierunku "ekonomia" są zobowiązani do odbycia w całym cyklu kształcenia trzech tygodni praktyk. Odbywać je będą w bankach, urzędach administracji państwowej i samorządowej, oddziałach ZUS, biurach rachunkowych, urzędach skarbowych i innych instytucjach finansowych.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Przedmioty kwalifikacyjne na kierunku EKONOMIA specjalność: Język Angielski w Gospodarce - jezyk obcy* - geografa, informatyka lub matematyka - wiedza o społeczeństwie lub podstawy przedsiębiorczości *obowiązkowy język angielski na maturze dodatkowe punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym
  • Tutuł uzyskany
    Licencjat
  • Szczegółowe informacje

    Angielski w gopodarce

    Sylwetka absolwenta


    Misja

    1. Cele kształcenia.

    Celem kształcenia na specjalności "Język angielski w gospodarce" jest przygotowanie studentów do wykonywania zawodu ekonomisty, przede wszystkim w przedsiębiorstwach i instytucjach współpracujących z zagranicą lub prowadzących swoją działalność za granicą.
    Kompetencje

    2. Rodzaj i zakres posiadanej wiedzy.

    Absolwent specjalności powinien opanować umiejętności rozwiązywania problemów ekonomicznych, w szczególności z zakresu: finansów, funkcjonowania gospodarek oraz rynków dóbr i usług, międzynarodowych stosunków gospodarczych.
    Zdobyta wiedza przygotowuje do podjęcia kształcenia na studiach II stopnia, na kierunku "Ekonomia" zarówno w kraju, jak i zagranicą.

    3. Formy kształcenia i poziom kompetencji w zakresie języków obcych.

    Program studiów obejmuje kilka grup przedmiotów:

    • wykształcenia ogólnego
    • przedmioty kierunkowe
    • przedmioty specjalnościowe.


    Przedmioty te są realizowane w formie wykładów, ćwiczeń, konwersatoriów, laboratoriów, lektoratów, e-learningu, seminariów dyplomowych oraz konsultacji. Ponadto studenci mogą rozszerzać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w działaniach wielu kół naukowych, funkcjonujących w ramach Uczelni (nie tylko ekonomicznych).

    W programie studiów przewidziano bardzo dużą ilość zajęć prowadzonych w języku angielskim - ponad 20 przedmiotów, prowadzonych nie tylko w formie lektoratów, ale przede wszystkim jako wykłady i ćwiczenia z wybranych zakresów tematycznych nauk ekonomicznych. Przewidziana na specjalizacji znaczna liczba egzaminów i zaliczeń w języku angielskim gwarantuje uzyskanie przez studentów zdolności swobodnego posługiwania się tym językiem, w szczególności słownictwem ekonomicznym.

    Student jako drugi język może wybrać lektoraty z następujących języków obcych: niemiecki,  francuski, rosyjski, grecki, hiszpański, włoski, japoński, chiński, migowy, arabski.

    4. Umiejętności zawodowe.

    Tytuł zawodowy licencjata, uzyskiwany na zakończenie studiów I stopnia na specjalności "Angielski w gospodarce" oznacza zdobycie wiedzy i umiejętności do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach, na krajowym lub zagranicznym rynku pracy, a także zdolności swobodnego komunikowania się w sprawach zawodowych w europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczej oraz wykorzystywania technologii informacyjnych. Absolwent zna informatykę, posiada rozległą wiedzę ekonomiczną, a także posiada niezbędną wiedzę do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
    Przygotowanie praktyczne

    5. Rodzaje i formy kształcenia praktycznego.

    Absolwent będzie potrafił:

    • analizować podstawowe kategorie, zjawiska i procesy makroekonomiczne
    • przygotować plan finansowy firmy
    • stosować zasady rachunkowości, księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych
    • opracować biznes plan
    • kształtować prawidłową strukturę finansowania majątku firmy
    • analizować sytuację ekonomiczno-finansową firmy
    • wykorzystać programy komputerowe oraz zasoby Internetu
    • wykorzystać komputer w zarządzaniu i księgowaniu
    • przeprowadzić skuteczne negocjacje
    • wyszukać źródła prawa i wiedzy prawnej
    • pozyskiwać, analizować, prezentować i interpretować dane statystyczne, w kategoriach statystyki opisowej
    • dobierać odpowiednie metody statystyki opisowej do specyfiki badanego problemu oraz stosować metody statystyki opisowej do analizy problemów w różnych projektach.


    6. Sugerowane szkolenia specjalistyczne i certyfikaty uzupełniające wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie studiów.

    Z uwagi na znaczenie języka angielskiego w ekonomii i specyfikę specjalności sugerowane jest uzyskanie jednego lub kilku spośród następujących certyfikatów potwierdzających poziom znajomości tego języka angielskiego:

    • First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE), Certificate of Proficiency in English (CPE)
    • Business English Certificate (BEC Preliminary, Vantage, Higher)
    • Test of English as a Foreign Language (TOEFL)
    • The International Certificate in Financial English (ICFE)
    • Spoken English for Industry and Commerce (SEFIC)
    • International English Language Testing System (IELTS).


    Perspektywy zatrudnienia

    7. Uprawnienia do wykonywania zawodu:

    • uzyskane w efekcie ukończenia studiów
    • możliwe do uzyskania po odbyciu szkoleń uzupełniających.


    Ukończenie specjalności "Angielski w gospodarce" otwiera drogę do uzyskania następujących uprawnień i certyfikatów:

    •  uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
    •  uprawnień doradcy podatkowego,
    • konsultant zamówień publicznych
    • rzeczoznawca zamówień publicznych (po skończeniu studiów II stopnia).
    • First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE), Certificate of Proficiency in English (CPE)
    • Business English Certificate (BEC Preliminary, Vantage, Higher)
    • Test of English as a Foreign Language (TOEFL)
    • The International Certificate in Financial English (ICFE)
    • Spoken English for Industry and Commerce (SEFIC),
    • International English Language Testing System (IELTS).


    8. Możliwości zatrudnienia - przewidywane stanowiska i miejsca pracy.

    Absolwenci specjalności mogą znaleźć zatrudnienie w: polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach w działach finansowych, księgowych, analiz rynkowych, w bankach, firmach ubezpieczeniowych, biurach podatkowych i rachunkowych, izbach i urzędach skarbowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej. Absolwenci zostaną wszechstronnie przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

    Uzupełnienie wykształcenia

    9. Możliwości i wskazania do dalszego kształcenia na kolejnych poziomach studiów.

    Ukończenie specjalności "Angielski w gospodarce" umożliwia podjęcie studiów II stopnia, na kierunku "Ekonomia" zarówno w kraju, jak i zagranicą.

    10. Możliwości podejmowania studiów za granicą (na jakim etapie studiów, w jakich krajach i uczelniach).

    Bardzo dobre przygotowanie językowe studentów specjalności "Angielski w gospodarce" znacznie ułatwia podjęcie studiów i pomyślne zaliczanie egzaminów na uczelniach zagranicznych z językiem wykładowym angielskim.
    Dzięki stosowaniu przez Wyższą Szkołę Gospodarki systemu transferu punktów ECTS funkcjonującego w Unii Europejskiej, studenci specjalności mają możliwość odbycia części studiów lub ich kontynuowania na uczelniach w innych państwach Unii Europejskiej.

    Program studiów

    A. Przedmioty podstawowe
    Język angielski
    Język obcy II
    Technologia Informacyjna - Nowoczesne technologie informatyczne - b-larning
    Warsztaty informatyczne
    Problemy współczesnego świata
    Wprowadzenie do filozofii
    Ochrona własności intelektualnej
    Wychowanie fizyczne.

    B. Przedmioty ogólnouczelniane - obligatoryjne dla wszystkich kierunków
    Podstawy prawa - b-learning
    Wiedza o integracji europejskiej
    Podstawy sprawnego studiowania/BHP
    fakultet II

    C. Przedmioty podstawowe 360 h 48 pkt.
    Matematyka
    Statystyka opisowa
    Ekonometria
    Mikroekonomia
    Podstawy makroekonomii
    Zarządzanie
    Rachunkowość
    Międzynarodowe stosunki gospodarcze
    Prawo

    D. Przedmioty kierunkowe 180 h 24 pkt
    Polityka społeczna
    Polityka gospodarcza
    Analiza ekonomiczna
    Finanse publiczne
    Rrynek finansowy
    Ekonomia integracji europejskiej
    Gospodarka regionalna

    E. Profil dyplomowania
    Proseminarium
    Seminarium dyplomowe
    Konwersatorium dyplomowe
    Wykłady do wyboru (4 x 15 h):

    F. Przedmioty specjalizacyjne
    Business English
    Macro & Microeconomics  - Background in English
    Marketing Background
    The Economics of the European Union
    Law Agreements - Cases
    Poland in the European Union
    Business Writing
    Financial Analysis
    Negotiation in Business
    Cross-cultural Communication in Business
    Investments
    Business Plan
    Translation
    Metody komputerowe w zarządzaniu
    Public Relations
    International Law Background
    UN  and EU Transport Regulations
    Human Resources: from Theory to Practice
    Socjolingwistyka
    Logistics Background


Inne informacje związane z angielski

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |