Szczegółowe informacje
Na I roku studiów większość przedmiotów wypełnia wspólny program dla wszystkich specjalności i obejmuje zdobywanie podstawowej wiedzy politologicznej i ogólnohumanistycznej m.in. z historii politycznej, psychologii społecznej, filozofii, logiki i najnowszej historii Polski.
Na II roku studenci poznają genezę i ewolucję międzynarodowych stosunków politycznych w ujęciu historycznym i geopolitycznym oraz politykę zagraniczną II Rzeczypospolitej i miejsce Polski w powojennym kształcie Europy.
Na III roku, oprócz przygotowania pracy dyplomowej, studia obejmują kształcenie w zakresie międzynarodowego bezpieczeństwa oraz zadań i struktur organizacji międzynarodowych, jak również kształtowania się dyplomacji, funkcjonowania międzynarodowego prawa publicznego, prawa dyplomatycznego i konsularnego.
Taki program umożliwia naszym absolwentom analizowanie problemów krajowych w perspektywie międzynarodowej oraz daje umiejętności w zakresie komunikowania się, negocjowania i przekonywania w różnorodnych aspektach problematyki międzynarodowej. Przy znajomości co najmniej dwóch języków obcych, absolwent jest przygotowany do pracy na średnim szczeblu w organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych, współdziałających z zagranicą.