Información

Wyższa Szkoła Społeczno - Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie jest wyższą szkołą zawodową działającą w oparciu o decyzję Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lipca 2000 r. (DNS-1-0145-396-/Eko/2000) zezwalającą na rozpoczęcie działalności. Zezwolenie jest ważne do końca września 2010 r. WSSP zarejestrowana jest w rejestrze niepaństwowych uczelni zawodowych MENiS pod nr 46.


Zajęcia w Wyższej Szkole Społeczno - Przyrodniczej im. Wincentego Pola odbywają się w nowoczesnym, oddanym do użytku w 1999 r. budynku, którego właścicielem jest założyciel uczelni - Ośrodek Usług Edukacyjnych. W czterokondygnacyjnym gmachu o powierzchni ok. 4000 m kw. do dyspozycji studentów oddanych jest 35 sal dydaktycznych, w tym aula (200 osób), laboratorium chemiczne, gabinety fizykoterapii, kinezyterapii i kosmetyki oraz 5 pracowni komputerowych ze wszystkimi stanowiskami podłączonymi do Internetu. Uczelnia dysponuje siecią komputerową ze stałym, satelitarnym oraz radiowym dostępem do Internetu, opartą na najnowocześniejszych systemach Novell Netware 6.0 i Windows 2000. Dostęp do Internetu możliwy jest z dowolnego miejsca w budynku szkoły. Część pomieszczeń posiada klimatyzację i monitoring.

Studenci mogą korzystać ponadto z zasobów biblioteki WSSP (ok. 11 000 woluminów). Wśród innych pomieszczeń znajduje się też dobrze wyposażona siłownia, sale rekreacyjne oraz barek. Do udogodnień należy również obszerny parking. Wyższa Szkoła Społeczno – Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie jest położona przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta. Dzięki temu posiada dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej, jak i samochodami osobowymi. Parking Uczelni może pomieścić około 120 pojazdów.

Studenci WSSP mają możliwość kształcenia się i wypoczynku w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym "Zielona Szkoła" w Piotrawinie n. Wisłą. Ośrodek położony jest ok. 60 km od Lublina i ok. 15 km od Kazimierz Dolnego na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. W komfortowych warunkach może przebywać tam do 50 osób.

Partnerami Uczelni, z którymi podpisano umowy o współpracy w celu zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia są:

    * Katolicki Uniwersytet Lubelski,
    * Akademia Rolnicza w Lublinie,
    * Politechnika Lubelska,
    * Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji w Warszawie,
    * Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy,
    * Uniwersytet w Tuluzie (Francja),
    * Uniwersytet Urbana (Ohio - USA),
    * Uniwersytet w Niszu (Serbia),
    * Równieński Instytut Słowianoznawstwa (Ukraina).

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |