Automatyka i Robotyka - Studia II Stopnia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Białostocka

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Automatyka i Robotyka - Studia II Stopnia - W ciągu tygodnia - Biała Podlaska - Lubelskie

  • Szczegółowe informacje
    Studia II stopnia, 1,5-roczne, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne) przeznaczone są dla absolwentów studiów I stopnia (zawodowych) lub studiów II stopnia (lub jednolitych magisterskich) kierunku automatyka i robotyka, edukacja techniczno-informatyczna, mechanika i budowa maszyn oraz kierunków pokrewnych.

    Absolwent studiów II stopnia posiada zaawansowaną wiedzę i umiejętności potrzebne do twórczego działania w zakresie analizy, projektowania układów i systemów automatyki, sterowania i oprogramowania systemów robotyki przemysłowej i usługowej oraz projektowania systemów wspomagania decyzji oraz jest on przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).

    Specjalność – automatyka przemysłowa
    Absolwent tej specjalności dysponuje nowoczesną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi z zakresu inżynierii systemów sterowania. Potrafi projektować, wdrażać i eksploatować nowoczesne układy sterowania procesów przemysłowych, modernizować przestarzałe układy sterowania, stosować nowoczesne oprogramowanie do zbierania danych, diagnozowania i wizualizacji urządzeń automatyzacji oraz robotyzować procesy przemysłowe i usługowe.

    Specjalność – systemy informatyczne
    Absolwent tej specjalności zdobywa kwalifikacje z zakresu automatyki i programowania systemów komputerowych. Otrzymuje wiedzę powszechnie wymaganą w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłowych, gdzie dominują zautomatyzowane linie produkcyjne, obsługiwane przez roboty przemysłowe.
    Absolwent znajduje zatrudnienie jako projektant systemów automatycznego sterowania, programista sterowników przemysłowych. Posiada umiejętności z zakresu analizy i syntezy układów automatycznej regulacji, tworzenia układów identyfikacji i diagnostyki systemów przemysłowych.

    Specjalność – bezpilotowe obiekty latające
    Jest to specjalność interdyscyplinarna. Absolwent otrzymuje niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie mechaniki i układów sterowania małych obiektów latających z wykorzystaniem technik komputerowych, analizy i syntezy informacji pomiarowych oraz heurystycznych. Absolwent może podjąć pracę nie tylko w zakresie wskazanym przez nazwę specjalności, ale również w innych działach przemysłu wykorzystujących miniaturowe elementy automatyki do konstrukcji złożonych systemów mechatronicznych.

Inne informacje związane z automatyka i robotyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |