Zarządzanie publiczne Normal 0 21
Absolwent, akcentując rolę społeczno-kulturowych uwarunkowań (norm, wzorców, reguł) w działaniach instytucji administracji publiczne, będzie umiał działać w oparciu o zasady i mechanizmy rynkowe stosowane w celu podniesienia sprawności działania administracji w obszarze jej organizacji i realizowanych procesów, w podstawowych obszarach aktywności, tj. w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu finansami, zarządzaniu zasobami ludzkimi, świadczeniu usług publicznych, komunikacji społecznej oraz tworzeniu ram i warunków dla wspierania przedsiębiorczości; absolwent będzie umiał badać jakość usług publicznych świadczonych przez ww. instytucje i na tej podstawie doskonalić ich działania, co ma prowadzić do reformowania administracji w kierunku rezultatów i zadowolenia klienta.
Warunki przyjęcia (rekrutacja):
Studia magisterskie - II stopnia na kierunku „administracja" mogą rozpocząć po rekrutacji otwartej na podstawie: dyplomu ukończenia studiów I stopnia i podania o przyjęcie na studia:
- absolwenci studiów I stopnia kierunku „administracja", oraz
- absolwenci studiów I stopnia na kierunkach:
ekonomia, zarządzanie, politologia, logistyka, europeistyka, socjologia, geografia, historia,
stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, polityka społeczna, praca socjalna,
zdrowie publiczne, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe,
gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska
Czas trwania studiów:
Studia trwają 2 lata (4 semestry) i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.
Zakres kształcenia:
Program studiów przewiduje na studiach stacjonarnych - 810 godzin zajęć dydaktycznych, z czego: wykładów - 450 godzin, seminarium magisterskie - 90 godzin oraz konwersatorium - 270 godzin. Na studiach niestacjonarnych realizuje się nie mniej niż 60 % liczby godzin z każdego przedmiotu przy nie zmienionych treściach programowych. Program kształcenia w tym trybie przewiduje 525 godzin zajęć, podzielonych (jak na studiach stacjonarnych) na cztery semestry, realizowane w systemie zjazdów sobotnio-niedzielnych.
Ukończenie studiów:
Ukończenie studiów następuje w dniu pozytywnego zaliczenia egzaminu dyplomowego, po wcześniejszym pozytywnym zaliczeniu przedmiotów objętych programem studiów oraz pozytywnej ocenie przygotowanej przez studenta pracy magisterskiej.