Użytkowanie Nieruchomości Zgodnie z Prawem Budowlanym - Bezpieczna Nieruchomość - Szkolenie
Szczegółowe informacjeProgram został zarejestrowany przez Ministra Infrastruktury i umieszczony w wykazie programów kształcenia mających na celu doskonalenie zawodowe przez rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości. Numer programu kształcenia: 4536. Czas trwania kształcenia: 8 godzin.
Szkolenie przeznaczone jest dla zarządców nieruchomości (grupy tematyczne: C1, C3, C6). Celem zajęć jest przedstawienie w ujęciu praktycznym uregulowań z zakresu prawa budowlanego oraz przepisów związanych. M.in. omówione zostaną nowe wymogi w zakresie świadectw efektywności energetycznej budynków i lokali.
W trakcie zajęć analizowane będą przykłady, także z praktyki zawodowej uczestników. Jest przewidziany czas na dyskusję, pytania i wyjaśnianie wątpliwości. Kameralna grupa umożliwia wykładowcy położenie nacisku na zagadnienia, które są szczególnie interesujące dla słuchaczy i dostosowania szkolenia do ich oczekiwań.
Na zakończenie szkolenia uczestnicy, którzy posiadają licencję zawodową zarządy nieruchomości, otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodne z wymogami Ministra Infrastruktury.
Pozostali uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa zgodnie ze wzorem J.G.Training.
Program: I. Utrzymanie obiektów budowlanych:
Wymagania podstawowe i warunki techniczne użytkowania.
Obowiązki właściciela lub zarządcy w utrzymaniu i przeglądach obiektu dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.
Książka obiektu budowlanego i jej prowadzenie.
Obowiązek kontroli okresowej obiektów budowlanych.
Nakaz przeprowadzenia kontroli przez właściwy organ.
II. Kontrola okresowa obiektów i budynków mieszkalnych:
Kwalifikacje formalne osób prowadzących kontrolę okresową.
Prowadzenie kontroli okresowych obiektów budowlanych - w pełnej problematyce branżowej z procedurami działań, problem wzorów protokołów:
a) Kontrola okresowa roczna,
b) Kontrola okresowa wykonywana co najmniej raz na 5 lat,
c) Kontrola okresowa co najmniej dwa razy w roku w przypadku budynków o powierzchni zabudowy powyżej 2000 m2 oraz innych obiektów o powierzchni dachu powyżej 1000 m2,
d) Kontrola bezpiecznego użytkowania obiektu każdorazowo w wypadku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem.
III. Naprawy i remonty obiektów po kontroli okresowej: