Profil słuchacza / wymogiWarunki przyjęcia do szkoły: -ukończona szkoła średnia -przegląd prac plastycznych / fotograficznych (w zależności od wybranego kierunku) kandydata połączony z rozmową kwalifikacyjną -udział w warsztatach z rysunku i malarstwa (nieobowiązkowy dla kandydatów na kierunek fotograficzny), których zadaniem jest określenie predyspozycji do wykonywania zawodu plastyka.
Autorskie programy nauczania specjalności fotografia artystyczna obejmują następujące pracownie: estetyki i kreacji obrazu, podstawowych technik fotograficznych, fotografii użytkowej, fotografii otwartej.
W trakcie nauki uczeń uzyskuje wiedzę z zakresu fotografii klasycznej z użyciem techniki cyfrowej, pracy w studio i w plenerze.
W programach uwzględnionych jest wiele ćwiczeń praktycznych wykorzystywanych na zajęciach pod kierunkiem prowadzących. Warto podkreślić, że szkoła posiada bogate wyposażenie studyjne i ciemniowe, natomiast w trakcie roku organizowane są plenery fotograficzne.
W poszczególnych pracowniach wykonywane są także prace w technikach szlachetnych i specjalnych: grafizacje, solaryzacje, heliobromy. Oprócz tego w programie uwzględnione są współczesne techniki cyfrowe, a nauka obejmuje wszystkie dostępne metody obróbki obrazu. Zajęcia prowadzą znani wrocławscy artyści fotograficy Związku Polskich Artystów Fotografików Andrzej Rutyna i Maciej Stawiński. Nauka kończy się obroną dyplomu z zakresu fotografii artystycznej.
Rysunek
Malarstwo
Podstawy projektowania kompozycja
Prac. podstawowych technik fotograficznych
Prac. specjalnych technik fotograficznych
Prac. estetyki i kreacji obrazu
Prac. fotografii użytkowej
Prac. fotografii otwartej rzeźba
Podstawy technik filmowych
Komputerowa korekta obrazu fotograficznego
historia sztuki i kultury
trening twórczego myślenia i działania pracownia dyplomowa praktyka zawodowa
Plener
inne techniki (do wyboru)
grafika artystyczna
malarstwo olejne
papier czerpany
fot. Analogowa
multimedia