Studia Podyplomowe: Zarządzanie projektami informatycznymi

Więcej informacji

Studia Podyplomowe: Zarządzanie projektami informatycznymi

  • Cele Celem specjalizacji Zarządzanie projektami informatycznymi jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do zarządzania projektami realizowanymi zarówno na potrzeby wewnętrzne przedsiębiorstwa, jak też na zlecenie klientów. Poza tym studia porządkują już posiadaną wiedzę przygotowując słuchaczy do egzaminów certyfikacyjnych (PMP oraz PRINCE2 Foundation).
  • Profil słuchacza / wymogi Studia z zakresu ZPI skierowane są przede wszystkim do kadry menedżerskiej pełniącej rolę członków zespołów projektowych, kierowników zespołów, kierowników projektów, jak również członków komitetu sterującego. Wiedza i umiejętności dostarczone w ramach studium będą przydatne członkom zespołów projektowych do uporządkowania i pogłębienia posiadanej przez nich wiedzy z zakresu zarządzania projektami informatycznymi. Słuchaczami studiów mogą być: pracownicy przedsiębiorstw i przedsiebiorcy zajmujący się w swojej pracy działalnością o charakterze projektów, w tym: działalnością badawczo-rozwojową, marketingową, produkcyjną o jednostkowym charakterze, organizacją dystrybucji, opracowaniem i wdrażaniem strategii, restrukturyzacją, wdrażaniem systemów zapewnienia jakości, promocją itd. Poza tym, słuchaczami studiów mogą być osoby zainteresowane problematyką zarządzania projektami, jak również osoby pragnące uporządkować i pogłębić już posiadaną wiedzę na ten temat.
  • Szczegółowe informacje Studia podyplomowe w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki to oferta skierowana do osób w każdym wieku posiadających dyplom ukończenia studiów II stopnia (magisterskich) lub l stopnia (licencjackich) - zarówno do specjalistów informatyków, jak i osób chcących się przekwalifikować.

    Zakres tematyczny modułów dydaktycznych planowanych do realizacji w ramach studiów:

        - Podstawy zarządzania projektami,
        - Metodyka PMI (Project Management Institute),
        - Zarządzanie harmonogramem i kosztami w projekcie,
        - Budżetowanie projektów,
        - Zarządzanie ryzykiem i jakością,
        - Zarządzanie zamówieniami i kontraktami,
        - Zarządzanie zasobami ludzkimi,
        - Strategiczne zarządzanie projektami,
        - Wprowadzenie do zarządzania programami,
        - Wykorzystanie narzędzi wspomagających zarządzanie projektami,
        - Metodyka PRINCE2,
        - Inne metodyki zarządzania projektami,
        - Zarządzanie projektami a Unia Europejska,
        - Walidacja i ocena projektów.

Więcej informacji

Inne informacje związane z informatyka