Studia Podyplomowe z Zakresu Integracji Europejskiej
Profil słuchacza / wymogiUczestnikami studiów mogą myć absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Nabór na studia dokonywany jest według kolejności zgłoszeń. Kandydat na studia składa następujące dokumenty: * ankieta osobowa (formularz osobowy do odbioru w Biurze Promocji i Rekrutacji Sopockiej Szkoły Wyższej, dostępny też w Internecie), * odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej, * zdjęcie legitymacyjne, * dowód wpłaty "Wpisowego" na konto Sopockiej Szkoły Wyższej
Szczegółowe informacjeStudia Podyplomowe z Zakresu Integracji Europejskiej
Charakterystyka studiów
Wiele działań podejmowanych dzisiaj w Polsce w zakresie biznesu, polityki, administracji, edukacji czy kulturze wymaga uwzględnienia kontekstu międzynarodowego, a w sytuacji naszego kraju zwłaszcza kontekstu europejskiego - unijnego. Studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej poszerzają praktyczną wiedzę o funkcjonowaniu Unii Europejskiej i jej instytucji, dostarczają także wiedzy i umiejętności niezbędnych na europejskim rynku pracy.
Słuchacze studiów poznają specyfikę pracy instytucji unijnych, administracji rządowej i samorządowej, poznają techniki marketingu i wiedzę jak zarządzać przedsiębiorstwami.
* Wybrane przedmioty z programu studiów: Idea Europy i integracji europejskiej
* Historia zróżnicowań regionalnych w Polsce i w Europie
* Kultura krajów europejskich jako czynnik integrujący
* System prawny Unii Europejskiej
* Ekonomiczne podstawy funkcjonowania Unii Europejskiej
* Polityka strukturalna UE
* Polityka regionalna UE
* Polityka edukacyjna, naukowa i kulturalna UE
* Polityka rolna UE
* Polityka handlowa UE
* Funkcjonowanie przedsiębiorstw na Wspólnym Rynku Europejskim