CeleCelem studiów jest zainteresowanie słuchaczy aktualną polityką społeczną i wskazanie na konieczność wielowymiarowego jej widzenia, zapoznanie słuchaczy z koncepcajmi zmian polityki społecznej w warunkach gospodarki rynkowej, ugruntowanie wiedzy o instrumentach działania polityki społecznej, kształcenie umiejętności artykulacji potrzeb upodmiotowionych zbiorowości i określenia potrzeb społecznych w środowisku lokalnym.
Profil słuchacza / wymogiStudia podyplomowe prowadzone przez DWSSP "ASESOR" szczególnie polecamy pracownikom administracji rządowej i samorządowej oraz wszystkim, których ambicją jest poszerzenie wiedzy na temat obowiązujących standardów jakościowych i etycznych w administracji publicznej zarówno w Polsce jak i w UE. Studia Podyplomowe Organizacja Pomocy Społecznej adresowane są do osób kierujących lub przygotowujących się do kierowania jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej, zobowiązanych do podnoszenia kwalifikacji zawodowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2004 r. w sprawie specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej (Dz.U. nr 219, poz. 2224) oraz do wszystkich osób zainteresowanych pracą socjalną. Studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów wszystkich uczelni wyższych. Podstawowym warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe w DWSSP "ASESOR" jest posiadanie dyplomu ukończenia uczelni wyższej (dyplom magistra, inżyniera, licencjata). Nabór kandydatów na poszczególne kierunki studiów podyplomowych prowadzony jest na zasadzie kolejności zgłoszeń. Wymagane dokumenty: * podania o przyjęcie na studia (na druku uczelni) * kwestionariusza osobowego (na druku uczelni) * dyplomu lub oryginalnego odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych * 2 fotografii bez nakrycia głowy (wymiar 35 mm na 45 mm) * kserokopii dowodu osobistego * dowodu wpłaty opłaty wpisowej.
Szczegółowe informacjeStudia Podyplomowe - Organizacja Pomocy Społecznej
Zakres tematyczny studiów: współczesne kierunki rozwoju polityki społecznej, pomoc społeczna jako instytucja, zasady finansowania pomocy społecznej, wybrane zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego, karnego, penitencjarnego, administracyjnego, pracy, zabezpieczenia społecznego, praw człowieka, wybrane elementy socjologii oraz teorii organizacji i zarządzania, kierowanie i zarządzanie superwizyjne w pomocy społecznej, metody statystyczne w pomocy społecznej, etyka pracy socjalnej, organizacje pozarządowe, zadania jednostek organizacyjnych: gminy, powiatu, województwa w pomocy społecznej.
Program wypełnia minimum programowe, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2004 r. w sprawie specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej i posiada akceptację Ministra Polityki Społecznej nadającym DWSSP „ASESOR” uprawnienie do organizacji w/w studiów podyplomowych.