STUDIA PODYPLOMOWE HIGIENA ZWIERZĄT RZEŹNYCH I ŻYWNOŚCI POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO
Szczegółowe informacjeSpecjalizacyjne studia podyplomowe dla lekarzy weterynarii z zakresu specjalizacji nr 15 – celem specjalizacji jest przygotowanie lekarzy weterynaryjnych do pracy w państwowej inspekcji weterynaryjnej na stanowiskach inspektorów weterynaryjnej ochrony zdrowia publicznego. Słuchacze studiów muszą opanować wiedzę i praktycznie się nią posługiwać w zakresie: wymogów higieniczno-sanitarnych w hodowli (tuczu) zwierząt rzeźnych i bydła mlecznego, higieny pozyskiwania mleka w gospodarstwach rolnych, zasad transportu zwierząt, wymogów technicznych i sanitarnych odnośnie rzeźni i zakładów produkujących żywność pochodzenia zwierzęcego, badania zwierząt rzeźnych i mięsa, zasad technologii żywności pochodzenia zwierzęcego, systemów zapewniania jakości zdrowotnej (normy ISO, HACCP i inne) oraz umiejętności wykorzystania tych systemów w nadzorze nad zdrowotną jakością żywności, zasad auditu systemów zabezpieczenia jakości zdrowotnej i umiejętności korzystania z tych systemów w nadzorze nad zdrowotną jakością żywności, postępowania administracyjnego (postanowienia, decyzje), znajomości prawa żywnościowego, umiejętności korzystania z technik komputerowych w dokumentowaniu, sprawozdawczości itp.
Po zakończeniu zajęć kandydat zostanie dopuszczony do egzaminu państwowego. Pozytywnie zdany egzamin jest warunkiem uzyskania specjalizacji.
Kierownik studiów: prof. dr hab. Jacek Szczawiński, Zastępca Kierownika: dr Leszek Kiszczak
Czas trwania studiów: 4 semestry
Zasady naboru: według kolejności zgłoszeń; pierwszeństwo mają lekarze pracujący w Inspekcji Weterynaryjnej. Wymagany jest 2-letni staż pracy w zawodzie.