Szczegółowe informacjeWarszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa, we współpracy z Polską Fundacją Upowszechniania Nauki, zaprasza do podjęcia nauki na Podyplomowych Studiach Dziennikarstwa Internetowego w roku akademickim 2008/2009.
Studia adresowane są do osób, które pragną poznać tajniki nowego dziennikarstwa, a także poszerzyć i uaktualnić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego dziennikarstwa. Odnosi się to zwłaszcza do osób zainteresowanych zawodem dziennikarza, dziennikarzy, urzędników państwowych i samorządowych, aktywnych członków partii politycznych oraz organizacji społecznych. Studia skierowane są również do projektantów stron i serwisów internetowych, a także menedżerów i pracowników marketingu i reklamy oraz absolwentów kierunków studiów takich jak dziennikarstwo, politologia, stosunki międzynarodowe itp.
Przekazywana w ramach tych studiów wiedza jest pomocna wszystkim członkom kadry menedżerskiej organizacji przemysłowych, społecznych i politycznych.
Oferujemy następujące bloki tematyczne:
Wybrane zagadnienia współczesnej kultury polskiej
Retoryka i kompetencje komunikacyjne
Interpretacja wyników badań socjologicznych
Wybrane elementy prawa mediów
Psychologia komunikacji
Technologie informacyjne
Podstawy technologii Internetu
Komunikacja człowiek – komputer
Typy mediów w Internecie
Zasady redagowania artykułów internetowych
Dziennikarstwo informacyjne w portalu internetowym
Projektowanie funkcjonalnych stron internetowych
Grafika komputerowa i wizualizacja
Etyka dziennikarska
Zajęcia warsztatowe
Celem podyplomowych studiów z zakresu dziennikarstwa internetowego jest przekazanie słuchaczom najbardziej aktualnej i usystematyzowanej wiedzy teoretycznej i praktycznej o zasadach redagowania serwisów informacyjnych w nowym medium, jakim jest Internet. W trakcie studiów szczegółowo omówione i przećwiczone zostaną zagadnienia dotyczące głównych zasad zbierania wiadomości, metod poszukiwania i wykorzystania nowych, a także tradycyjnych źródeł informacji.
Kadra wykładowców pochodzi z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce (m.in. z Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej); zatrudniani są również wybitni praktycy, znawcy problematyki prasy, radia i telewizji.
Program jest realizowany w ciągu jednego roku akademickiego. W cyklu 20 zjazdów (piątki godz. 15.45 - 19.00 i soboty godz. 8.30 - 15.15) słuchacze mają do dyspozycji 200 godzin zajęć. Zasady naboru: zapisy wg kolejności zgłoszeń, absolwenci szkół wyższych ze stopniem magistra, inżyniera lub licencjata.