KomentarzPo zakończeniu studiów absolwent otrzymuje Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych zgodne z przepisami MENiS ze wskazaniem kierunku studiów. Absolwenci otrzymują również Suplement do dyplomu (w języku polskim i angielskim), oparty na modelu opracowanym przez Komisję Europejską, UNESCO/CEPES oraz Radę Europy. Dzięki Suplementowi do dyplomu, wydawanemu w porozumieniu z Biurem Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej (pełniącym rolę The European National Information Centre on Academic Recognit
CeleCelem studium jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu inspektora BHP oraz podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w służbie bhp (uzyskanie tytułu specjalisty do spraw bhp oraz głównego specjalisty), aby na podstawie zdobytej podczas studiów wiedzy potrafili pomóc przedsiębiorstwom przystosować się do polskich i unijnych procedur z obszaru BHP.
Profil słuchacza / wymogiAdresatami studiów podyplomowych na kierunku „Bezpieczeństwo i higiena pracy” są osoby posiadające wyższe wykształcenie i zainteresowane pogłębieniem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczestnictwo w studium pomoże w uzyskaniu drugiej specjalności zawodowej w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz uruchomienia z nią związanej działalności.
Szczegółowe informacjeStudia Podyplomowe
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Zmieniające się otoczenie makro- i mikroekonomiczne tworzy przed przedsiębiorstwami i instytucjami unikalne szanse. Szybkie podejmowanie decyzji jest dziś jednym z czynników warunkujących sukces na rynku biznesowym. Z szczególnie istotnym staje się aspekt finansowy prowadzenia działalności. Rynek stawia do dyspozycji firm i instytucji wiele różnorodnych instrumentów finansowych, których wykorzystanie może optymalizować podejmowane decyzje.
Metodyka: Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń, ze szczególnym uwzględnieniem interaktywnych metod nauczania. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów i praktyków z zakresu objętego tematyką studiów.
TEMATYKA
BLOK WPROWADZAJĄCY
Prawna ochrona pracy
BLOK UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH
Wypadki przy pracy
Czynniki szkodliwe, niebezpieczne i uciążliwe
Metodyka oceny ryzyka zawodowego
Wymagania techniczne bezpieczeństwa i higieny pracy
Profilaktyczna ochrona zdrowia
Organizacja wewnętrznych służb bezpieczeństwa i higieny pracy
Przygotowanie do wykonywania pracy
Problemy ergonomii w kształtowaniu warunków pracy
Psychologia pracy
Ochrona środowiska naturalnego
Systemowe zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
Seminarium dyplomowe