CeleCel studiów Studia mają na celu przygotowanie wykwalifikowanej kadry kierowniczej dla potrzeb zarządzania, kierowania i organizacji w placówkach oświatowych i administracji samorządowej z uwzględnieniem reformy edukacyjnej.
Profil słuchacza / wymogiStudia przeznaczone są dla osób zajmujących się problematyką oświatową w jednostkach samorządu terytorialnego, szkołach i placówkach oświatowych a także dla tych osób, które przygotowują się do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie.
Szczegółowe informacjeZarządzanie Oświatą
Program studiów
Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu:
* psychologii kierowania i zarządzania,
* socjologii organizacji,
* prawnych podstaw funkcjonowania instytucji oświatowych,
* informatyki w zarządzaniu oświatą,
* zarządzania placówką oświatową,
* zarządzania finansami oświaty;
* psychopatologii pracy,
* podstawowej problematyki systemów oświatowych,
* innowacyjności w zarządzaniu oświatą.
Czas trwania studiów
Studia trwają dwa semestry obejmują 200 godzin dydaktycznych.
Adresaci
Studia podyplomowe przeznaczone są dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych, kierowników samorządowej administracji oświatowej, pracowników nadzoru pedagogicznego. O przyjęcie na studia mogą również ubiegać się nauczyciele, którzy zamierzają przystąpić do konkursu na stanowisko dyrektora lub objąć inne funkcje kierownicze w instytucjach edukacyjnych.
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów podyplomowych zdobędzie wiedzę i umiejętności w zakresie: organizacji procesu dydaktyczno - wychowawczego placówki w warunkach reformy systemu oświaty, projektowania programu placówki oświatowej, prawa w systemie oświaty, komunikacji społecznej w organizacji, wiedzy informatycznej w zarządzaniu, zarządzania placówką oświatową, marketingu usług edukacyjnych.
Uzyskane kwalifikacje
Absolwent uzyska kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą i uprawnienia do zajmowania stanowisk kierowniczych we wszystkich typach szkół i placówkach oświatowo-wychowawczych oraz organach prowadzących i nadzorujących działalność oświatową zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 15 lutego 1999 r .w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać osoby zajmujące stanowiska dyrektorów oraz inne stanowiska kierownicze w przedszkolach oraz w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz. U. z 1999 r., Nr 14, poz. 125).