CeleStudia mają na celu przygotowanie wykwalifikowanej kadry kierowniczej dla potrzeb zarządzania we wszelkiego rodzaju placówkach oświatowych w warunkach reformy oświatowej i administracji samorządowej. Świadectwo ukończenia studiów nadaje kwalifikacje specjalistyczne w zakresie zarządzania oświatą i uprawnia do zajmowania stanowisk kierowniczych we wszystkich typach szkół i innych placówkach oświatowo-wychowawczych oraz organach prowadzących i nadzorujących działalność oświatową, w myśl Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15.02.1999 r.
Profil słuchacza / wymogiStudia przeznaczone są dla osób zajmujących się problematyką oświatową w jednostkach samorządu terytorialnego, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, a także dla osób, które przygotowują się do sprawowania funkcji kierowniczych w oświacie.
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, co dwa lub trzy tygodnie. Program studiów obejmuje 200 godzin zajęć realizowanych podczas 13 zjazdów. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów.
Wykładowcy
Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz doświadczeni praktycy z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Materiały
Słuchacze otrzymują komplet bezpłatnych materiałów dydaktycznych z wybranych modułów, opracowanych przez prowadzących zajęcia.
Warunki ukończenia studiów
Warunkiem ukończenia studiów jest aktywny udział w zajęciach, wykazanie się właściwym poziomem wiedzy i uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie studiów oraz zdanie ustnego egzaminu końcowego.
Program studiów
Zarządzanie oświatą (32 godziny)
Zarządzanie szkołą (28 godzin)
Nadzór pedagogiczny w szkole (20 godziny)
Ekonomia menedżerska w oświacie (24 godziny)
Podstawy zarządzania placówką oświatową (12 godzin)
Umiejętności kierownicze (8 godzin)
Marketing edukacyjny (12 godzin)
Public relations w szkole i oświacie (8 godzin)
Finanse publiczne (16 godzin)
Zamówienia publiczne (12 godzin)
Prawne uwarunkowania funkcjonowania placówki oświatowej (8 godzin)
Prawo samorządowe i oświatowe (8 godzin)
Prawo pracy (8 godzin)
Prawo gospodarcze (8 godzin)