Studia Podyplomowe - Systemy informatyczne, aplikacje i ich bazy
CeleIdealni kandydaci to osoby posiadające podstawową wiedzę informatyczną, pewne doświadczenie z narzędziami informatycznymi i zamierzające uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie projektowania i tworzenia systemów informatycznych, aplikacji i baz danych. Czas trwania: 2 semestry. Program: 210 godz. przeliczeniowych (2 semestry) - każdy uczestnik wybiera 7 przedmiotów z puli 11 przedmiotów realizowanych przez Internet przy użyciu systemu Edu.
Profil słuchacza / wymogiStudia prowadzone przez Internet są przeznaczone zarówno dla informatyków jak i dla specjalistów z innych dziedzin, którzy chcą stosować rozwiązania informatyczne wspomagające ich codzienną pracę zawodową w tym w szczególności przy prowadzeniu projektów informatycznych.
Tutuł uzyskanyUkończenie: świadectwo ukończenia studiów podyplomowych (zgodny z przepisami MEN) po zdaniu egzaminów i zaliczeniu wszystkich zajęć przewidzianych w programie.
Szczegółowe informacjeZakres tematyczny
Zajęcia z pierwszej grupy przedmiotów (do wyboru w pierwszym semestrze - 3 lub 4):
1.Wprowadzenie do programowania (Java)
2.Systemy operacyjne
3.Sieci komputerowe
4.Projektowanie relacyjnych baz danych
5.Projektowanie systemów informacyjnych
Pozostałe zajęcia z drugiej grupy przedmiotów do wyboru w drugim semestrze (łącznie z wymaganiami wzięcia odpowiednich przedmiotów w pierwszym semestrze lub jednocześnie w drugim semestrze); łacznie w obu grupach ma być siedem wybranych przedmiotów:
6.Programowanie aplikacji (Java) – wymaga 1
7.Programowanie w relacyjnych bazach danych – wymaga 4
8.Budowa i integracja systemów informacyjnych – wymaga 4 i 5
9.Zarządzanie projektami informatycznymi – wymaga 5 i jednocześnie 8
10.Hurtownie danych – wymaga 4 i jednocześnie 7
11.Tworzenie aplikacji .NET – wymaga 4 i jednocześnie 7
2. Podczas semestru kontakt studiującego z nauczycielami akademickimi odbywa się drogą na odległość głównie przy użyciu poczty elektronicznej a także przy użyciu środków Internetowego Systemu Edukacyjnego PJWSTK o nazwie Edu takich jak: tablica ogłoszeń, Forum, chat z tablicą elektroniczną, Forum, testy przez Internet, obszary robocze do wymiany materiałów.
3. Jest też możliwość (nieobowiązkowa) brania udziału w konsultacjach w gmachu PJWSTK raz na miesiąc.
4. Na koniec semestru odbywa się sesja egzaminacyjna w gmachu PJWSTK.
5. Sprawdzanie wiedzy studenta odbywa się częściowo na odległość: testy, zadania domowe, aktywność na forum i chat, a częściowo bezpośrednio w uczelni na zaliczeniu projektu lub egzaminie.
6. Studenci będą korzystać z oprogramowania, które będą sami instalować na własnym komputerze albo w sposób zdalny z oprogramowania, które jest dostępne w sieci PJWSTK.