CeleCEL STUDIÓW Celem studiów jest przekazanie takiej wiedzy w zakresie rachunkowości i finansów, która pozwoli absolwentom na wykonywanie zawodu księgowego, analityka w zakresie finansów podmiotów gospodarczych lub analityka kosztów. Celem studiów jest też umożliwienie podjęcia w przyszłości studiów w zakresie rachunkowości i podatków na zawansowanym poziomie (II stopniu). Znajomość prawa podatkowego i procedur podatkowych ma pozwolić absolwentom na wykonywanie prac związanych z opracowywaniem dokumentacji podatkowej, modelowaniem zachowań podatkowych organizacji gospodarczych, jak i w ograniczonym zakresie - doradztwem w zakresie procedur podatkowych.
Profil słuchacza / wymogiO przyjęcie na Studia Podyplomowe i MBA mogą ubiegać się absolwenci studiów wyższych magisterskich, licencjackich lub inżynierskich. Wyjątkiem od tej zasady są studenci ostatniego roku studiów (licencjackich, magisterskich lub zawodowych), którzy również mogą ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe. W takich przypadkach świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zostanie im wydane z chwilą przedstawienia dyplomu ukończenia studiów (magisterskich, licencjackich, zawodowych). Przy zapisie na studia MBA dodatkowo jest wymagane minimum dwuletnie doświadczenie zawodowe. Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie kompletu dokumentów i dokonanie opłaty. Słuchacze studiów jednosemestralnych dokonują opłaty jednorazowej, w przypadku studiów obejmujących większą liczbę semestrów przy zapisie wnoszą opłatę minimum za pierwszy semestr. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegółowe informacjeRAMOWY PROGRAM STUDIÓW Rachunkowośc i Podatki
Zakres przedmiotów dotyczy realizacji podstawowego programu w zakresie nauczania rachunkowości i finansów organizacji gospodarczych, w tym m.in. podstawy rachunkowości, podstawy finansów organizacji gospodarczych, rachunkowość: finansową, menedżerską, banków i instytucji finansowych, grup kapitałowych, zarządzanie finansami, zarządzanie aktywami i pasywami spółek. W grupie przedmiotów podatkowych zajęcia obejmują takie problemy, jak: podatki i prawo podatkowe, zobowiązania podatkowe, administrację i kontrolę podatkową, administrację i kontrolę skarbową czy też strategie podatkowe przedsiębiorców. W trzeciej grupie przedmiotów, kształcenia ogólnoekonomicznego, znajdują się m.in. encyklopedia prawa i prawo gospodarcze oraz podstawy organizacji i zarządzania.
Tematyka zajęć
Przedmioty realizowane w I semestrze:
Podstawy rachunkowości
Podstawy finansów organizacji gospodarczych
Encyklopedia prawa
Podstawy organizacji i zarządzania
Rachunkowość finansowa
Zarządzanie finansami
Podatki i prawo podatkowe
Zarządzanie aktywami i pasywami spółek
Przedmioty realizowane w II semestrze:
Rachunkowość zarządcza
Rachunkowość grup kapitałowych
Rachunkowość banków i instytucji finansowych
Materialne prawo podatkowe
Administracja i kontrola podatkowa
Administracja i kontrola skarbowa
Modelowanie zachowań podatników
Zobowiązania podatkowe
Seminarium dyplomowe
Program obejmuje 240 godzin zajęć.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Studia trwają 2 semestry.
SPOSÓB UKOŃCZENIA STUDIÓW
Po ukończeniu Studiów słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studium podyplomowego zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym.