CeleCelem studiów jest poszerzenie i uporządkowanie wiedzy w zakresie rachunkowości jednostek gospodarczych oraz podatków. Cechą studiów jest łączenie wiedzy akademickiej, przedstawianej w formie wykładów i konwersatoriów z praktyką. Stąd zajęcia są prowadzone zarówno przez wykładowców Wydziału Zarządzania, jak również przez praktyków, w tym przez pracowników administracji centralnej oraz urzędów skarbowych . Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy pragną zdobyć aktualną wiedzę i sprawnie poruszać się w najbardziej szczegółowych kwestiach rachunkowości i strategii podatkowych.
Profil słuchacza / wymogiWymagane dokumenty:
* odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
* kwestionariusz osobowy
* kserokopia dowodu osobistego
* 3 fotografie o formacie 37 x 52 mm
* deklaracja płatności
Szczegółowe informacjeWedług obowiązującego stanu prawnego studia zwalniają z egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych!
Sylwetka absolwenta
Absolwenci powinni posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu rachunkowości finansowej, rachunkowości zarządczej, zarządzania finansami w przedsiębiorstwie, instrumentów finansowych i rynku kapitałowego. Ukończenie studiów w zakresie rachunkowości i finansów pozwoli absolwentom na uzyskanie certyfikatu księgowego Ministra Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, a zatem, na zakładanie i prowadzenie biur rachunkowych (po uprzednim zdobyciu praktyki w zawodzie), bez obowiązku zdawania stosownych egzaminów kwalifikacyjnych w MF. Równocześnie absolwenci uzyskaliby dostateczne przygotowanie merytoryczne, które pozwoliłoby im starać się o pracę w innych krajach UE, oczywiście pod warunkiem odpowiedniej znajomości języka obcego, zwłaszcza angielskiego.
Program
- Rachunkowość finansowa,
- Rachunkowość zarządcza,
- Zarządzanie finansami,
- Strategie i struktury przedsiębiorstwa,
- Rachunkowość grup kapitałowych,
- Rachunkowość podatkowa,
- Audyt,
- Prawo handlowe,
- Podatki i prawo podatkowe,
- Zobowiązania podatkowe,
- Postępowanie podatkowe,
- Materialne prawo podatkowe,
- Prawo pracy,
- Obciążenia fiskalne,
- Strategie podatkowe przedsiębiorstw itd.