Studia Podyplomowe - Przygotowanie i zarządzanie projektami UE

  • Centrum Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie
  • Typ Zaoczne
  • Miejsce Szczecin
  • Rodzaj Podyplomowe
  • Cena Zapytaj o cenę
  • Komentarz Po zakończeniu studiów absolwent otrzymuje Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych zgodne z przepisami MENiS ze wskazaniem kierunku studiów. Absolwenci otrzymują również Suplement do dyplomu (w języku polskim i angielskim), oparty na modelu opracowanym przez Komisję Europejską, UNESCO/CEPES oraz Radę Europy. Dzięki Suplementowi do dyplomu, wydawanemu w porozumieniu z Biurem Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej (pełniącym rolę The European National Information Centre on Academic Recognit
Więcej informacji

Studia Podyplomowe - Przygotowanie i zarządzanie projektami UE

  • Cele Celem Studium jest zapoznanie słuchaczy, krok po kroku, z kolejnymi etapami przygotowania oraz zarządzania projektami UE. Program merytoryczny niniejszego studium podyplomowego jest przeznaczonych dla wszystkich podmiotów pragnących skorzystać z funduszy oferowanych w ramach programów UE. Jesteśmy przekonani, a wynika to z naszego wieloletniego doświadczenia w przygotowywaniu i realizacji tego typu projektów oraz wielopłaszczyznowej współpracy z wieloma instytucjami i firmami z UE, że nasze studium pomoże Państwu przygotować wysokiej jakości projekty oraz wnioski, jak również umiejętnie i efektywnie zarządzać projektami. Zaangażowanie szerokiego grona wykładowców, specjalistów z zakresu administracji publicznej oraz menedżerów przedsiębiorstw, przeszkolonych w ośrodkach UE, a także duży nacisk na zajęcia praktyczne (warsztaty), wszechstronnie przygotuje słuchaczy do skutecznego aplikowania o środki z funduszy UE.
  • Profil słuchacza / wymogi Adresatami studiów podyplomowych na kierunku „Przygotowanie i zarządzanie projektami UE” są osoby pracujące w instytucjach będących w strukturze wdrażania funduszy UE, będące potencjalnymi Wnioskodawcami, ale także Ci, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o tematykę związaną z funduszami UE, a w przyszłości oprzeć swoją karierę zawodową o ten zakres praktyki gospodarczej.
  • Szczegółowe informacje Studia Podyplomowe
    Przygotowanie i zarządzanie projektami UE

    STUDIA WYRÓŻNIONE NAGRODĄ EUROPRODUKT

    Od 2004 r. Polska uzyskała dostęp do funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Doświadczenia pierwszego okresu programowania (lata 2004 – 2006) pokazują, jak wielkie szanse i możliwości niosą za sobą fundusze, ale też jak wiele problemów rodzi się w trakice aplikowania o dofinansowanie, realizacji projektów UE i ich rozliczaniu. Nowy okres programowania 2007 – 2013 to nowe programy, nowy system wdrażania i znacznie większe środki finansowe. Czy skorzystamy z tej okazji? Czy jesteśmy przygotowani do zabsorbowania tak ogromnych funduszy? Ocenia się, iż w Polsce brakuje aktualnie ponad 200 tys. specjalistów, przygotowanych do przygotowywania i zarządzania projektami UE.

    Metodyka: Zajęcia prowadzone są przede wszystkim za pomocą interaktywnych metod pozwalającym słuchaczom samodzielnie realizować krok po kroku proces zarządzania projektem UE. Duży nacisk został położony na elementy praktyczne prowadzone w formie warsztatów, w tym warsztatów prowadzących w laboratoriach komputerowych. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu objętego tematyką studiów.

    Tematyka studiów

    BLOK WPROWADZAJĄCY
        
    Podstawy wiedzy o Unii Europejskiej
    Źródła i zasady finansowania projektów z funduszy UE
    Zewnętrzne konteksty projektów UE


    CHARAKTERYSTYKA FUNDUSZY UE
        
    Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) – wsparcie rozwoju regionalnego
    Europejski Fundusz Społeczny (EFS) – wsparcie projektów z zakresu rynku pracy
    Fundusz Spójności (FS) – wsparcie dużych projektów infrastrukturalnych
    Dostępne fundusze UE dla przedsiębiorstw

    Inne programy pomocowe

    APLIKOWANIE O WSPARCIE ZE ŚRODKÓW UE
        
    Zasady planowania projektu - warsztaty
    Budowanie partnerstw projektowych - warsztaty
    Procedury przedkładania wniosku o dofinansowanie
    Procedury zatwierdzania i oceny wniosku
    Przygotowanie wniosku o dofinansowanie - warsztaty
    Biznes plan – podstawa wniosków inwestycyjnych - warsztaty
    Studium wykonalności – podstawa projektów infrastrukturalnych
    - warsztaty

    PRAWO A PROJEKTY UE

    Prawo zamówień publicznych w projektach UE
    Podstawy pomocy publicznej


    REALIZACJA PROJEKTU

    Wdrażanie projektów dofinansowanych ze środków UE – warsztaty
    Monitoring i kontrola projektów
    Rozliczanie projektów

    Seminarium dyplomowe


Więcej informacji

Inne informacje związane z zarządzanie projektami