Studia Podyplomowe - Przedsiębiorczość Alternatywna na Obszarach Wiejskich
CeleCele, zadania oraz adresaci studiów
Studia mają na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych i naukowych osób posiadających tytuł magistra inżyniera, inżyniera lub licencjat, w zakresie wiedzy ułatwiającej stymulowanie, organizowanie i wspomaganie aktywności przedsiębiorczej, alternatywnej względem działalności rolnej. Przewiduje się, że słuchaczami studiów będą osoby zajmujące się rozwojem lokalnym i regionalnym, tworzeniem miejsc pracy na wsi oraz bieżącym wspieraniem działalności gospodarczej, w tym doradztwem i szkoleniami w omawianym zakresie.
Uczestnicy, po ukończeniu studiów, złożeniu pracy końcowej i zdaniu niezbędnych egzaminów, otrzymają Świadectwa Ukończenia Studiów Podyplomowych, stosownie do przepisów Ustawy z dn. 27 lipca 2005 „Prawo o szkolnictwie wyższym”.
Profil słuchacza / wymogiWymagania ogólne
Warunkiem uczestnictwa w Studiach jest złożenie lub przedstawienie:
• pełnej dokumentacji (zgłoszenie uczestnictwa w Studium),
• dyplomu ukończenia studiów *) lub zaświadczenia o absolutorium,
• kwestionariusza osobowego,
• dowodu osobistego *),
• dowodu wniesienia opłaty za uczestnictwo.
*) do skopiowania w Sekretariacie Studiów.
Warunkiem ukończenia Studiów i uzyskania świadectwa ukończenia jest:
• uzyskanie zaliczeń ze wszystkich przedmiotów,
• złożenie pracy końcowej (dyplomowej), jej obrona i zdanie egzaminu końcowego.
Szczegółowe informacjeOrganizacja Studiów Studia trwają dwa semestry i obejmują 180 godzin zajęć. Zajęcia odbywać się będą w systemie zaocznym, obejmującym 8 trzydniowych zjazdów odbywających się raz w miesiącu (czwartek – sobota, średnio 8 godz. zajęć dziennie)
Zajęcia prowadzone będą w formie wykładowców, konwersatoriów, seminariów i laboratoriów. Szczegółowy plan studiów zostanie ogłoszony na niniejsze stronie Internetowej.
Informacje uzupełniające
Kadra dydaktyczna Kadrę stanowią doświadczeni pracownicy naukowo-dydaktyczni Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej oraz wybitni specjaliści i praktycy.
Materiały i pomoce dydaktyczne Słuchacze Studiów otrzymują podstawowe materiały szkoleniowe od prowadzących zajęcia, mogą też korzystać z czytelni i biblioteki WSTE.
Zasady regulaminowe uczestnictwa 1. Uczestnicy Studiów obowiązani są do systematycznego uczęszczania na zajęcia oraz przygotowania się do nich zgodnie ze wskazówkami prowadzących.
2. Dopuszczalna absencja wynosi 20% czasu trwania zajęć szkoleniowych.
3. Uczestnik nieprzestrzegający regulaminu Uczelni, dyscypliny studiów i obowiązujących terminów zaliczeń, może zostać skreślony z listy uczestników, a w przypadku jego skierowania przez firmę, o fakcie skreślenia powiadamia się jego pracodawcę.