KomentarzPo zakończeniu studiów absolwent otrzymuje Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych zgodne z przepisami MENiS ze wskazaniem kierunku studiów. Absolwenci otrzymują również Suplement do dyplomu (w języku polskim i angielskim), oparty na modelu opracowanym przez Komisję Europejską, UNESCO/CEPES oraz Radę Europy. Dzięki Suplementowi do dyplomu, wydawanemu w porozumieniu z Biurem Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej (pełniącym rolę The European National Information Centre on Academic Recognit
Studia Podyplomowe - Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
CeleCelem studiów jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu specjalisty ds. kadrowych lub uzupełnienie wiedzy osób, które są już wykonują ten zawód przez przekazanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy w Polsce, a także tendencji panujących w Unii Europejskiej.
Profil słuchacza / wymogiAdresatami studiów podyplomowych na kierunku „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych” są osoby posiadające wyższe wykształcenie i zainteresowane pogłębieniem wiedzy z zakresu prawa pracy. Uczestnictwo w studium pomoże zaktualizować wiedzę związaną z polskimi przepisami prawa pracy, czasu pracy oraz odpowiednich regulacji Unii Europejskiej.
Szczegółowe informacjeStudia Podyplomowe
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
Zmieniające się otoczenie makro- i mikroekonomiczne tworzy przed przedsiębiorstwami i instytucjami unikalne szanse. Jednym z niezwykle ważnych zasobów firmy, jeśli nie najważniejszym, są ludzie. Z szczególnie istotnym staje się aspekt prawny związany z zatrudnianiem i optymalizacją struktury zatrudnienia do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej. Zmieniające się przepisy prawne nakładają na pracodawcę konieczność ciągłego aktualizowania wiedzy na temat prawnych aspektów zatrudniania pracowników.
Metodyka: Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń, ze szczególnym uwzględnieniem interaktywnych metod nauczania. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów i praktyków z zakresu objętego tematyką studiów.
Tematyka studiów
BLOK WPROWADZAJĄCY
Wprowadzenie do tematyki prawa pracy
BLOK UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH
Prawna ochrona pracy
Wypadki przy pracy
Prawo pracy
Wybrane zagadnienia prawa cywilnego
Świadczenia w razie choroby i macierzyństwa. Ubezpieczenia społeczne. Emerytury i renty
Ustawa o ochronie danych osobowych
Nowe formy zatrudnienia
Elementy międzynarodowego prawa pracy
Czas pracy
Zakaz konkurencji
Badania lekarskie
Europejskie prawo pracy
Windykacja należności w obrocie gospodarczym
Zatrudnienie cywilnoprawne
Kadry i płace
Seminarium dyplomowe