Studia Podyplomowe - Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
CeleStudia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i praktycznych rozwiązań z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz zarządzania zasobami ludzkimi.
Profil słuchacza / wymogiStudia przeznaczone są dla kadry kierowniczej i pracowników pionów kadrowo-płacowych oraz osób, których praca wymaga znajomości zagadnień prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Szczegółowe informacjeStudia Podyplomowe: Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
Tryb nauki i czas trwania
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, co dwa lub trzy tygodnie. Program studiów obejmuje 200 godzin zajęć realizowanych podczas 13 zjazdów. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i konwersatoriów.
Wykładowcy
Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Warszawskiego oraz doświadczeni praktycy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Materiały
Słuchacze otrzymują komplet bezpłatnych materiałów dydaktycznych z wybranych modułów, opracowywanych przez prowadzących zajęcia.
Warunki ukończenia studiów
Warunkiem ukończenia studiów jest aktywny udział w zajęciach, wykazanie się właściwym poziomem wiedzy i uzyskanie wymaganych zaliczeń oraz zdanie końcowych egzaminów pisemnych przewidzianych w programie studiów.
Program studiów
Prawo pracy (72 godziny)
Ubezpieczenia społeczne i zdrowotne (52 godzin)
Zarządzanie zasobami ludzkimi (16 godzin)
Wybrane zagadnienia psychologii pracy (12 godzin)
Zatrudnianie i przeciwdziałanie bezrobociu (8 godzin)
Bezpieczeństwo i higiena pracy (8 godzin)
Pracownicze programy emerytalne – II i III filar (8 godzin)
Negocjacje w sprawach pracowniczych (8 godzin)
Europejskie prawo pracy (8 godzin)
Postępowanie sądowe z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (8 godzin)