CeleW trakcie studiów słuchacze zapoznają się teoretycznie i praktycznie z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w gospodarce odpadami oraz ze zmianami w prawnym systemie utylizacji odpadów. Uczestnicy kursu otrzymają Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Profil słuchacza / wymogiOferta studiów skierowana jest do tych wszystkich, którym bliskie są problemy ochrony środowiska, w szczególności właściwej gospodarki odpadami. Do uczestnictwa w kursie serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pracowników urzędów jednostek terytorialnych, instytucji i organizacji związanych z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną. Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych (inżynier, licencjat, magister).
Szczegółowe informacjeCharakterystyka studiów
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do działalności zawodowej w sferze gospodarki odpadami komunalnymi i przemysłowymi w warunkach gospodarki rynkowej, zmian w stosowanych technologiach oraz w sytuacji wdrażania przepisów Unii Europejskiej w dziedzinie ochrony środowiska. Studia trwają dwa semestry, obejmują około 160 godzin. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów związanych z problematyką gospodarki odpadami, pracowników Wyższego Urzędu Górniczego, pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, wybitnych polskich naukowców i praktyków działalności gospodarczej, a także przez gości z Unii Europejskiej.
Program studiów
Zajęcia obejmą zagadnienia związane z polityką ekologiczną państwa, podstawami prawnymi, kompleksowym rozwiązywaniem problemów gospodarki odpadami. Wykłady będą także poświęcone szczegółowej problematyce produkcji odpadów stałych i płynnych, odpadom niebezpiecznym, systemom gospodarki odpadami, opracowaniu badań sondażowych, edukacji ekologicznej, zagadnieniom projektowym i dokumentacyjnym. Przewidujemy również zajęcia w terenie.