Studia Magisterskie (jednolite)-Psychologia Społeczna

Więcej informacji

Studia Magisterskie (jednolite)-Psychologia Społeczna

  • Cele Student zdobywa wiedzę podstawową m.in z zakresu analizy badań, psychologii poznania i wpływu społecznego, zachowań konsumenckich, neuronauki poznawczej i społecznej, psychologii politycznej, porównawczej i ewolucyjnej czy kulturowych podstaw funkcjonowania człowieka.
  • Praktyki Zajęcia praktyczne w SWPS to możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów (m.in. dzięki stałym kontaktom z wybitnymi specjalistami w danej dziedzinie). Odbywają się one w formie warsztatów, studiów przypadków, staży i praktyk zawodowych w firmach będących liderami w swoich branżach, m.in. w: * Demo * Fundacji Komunikacji Społecznej, * GfK Polonia * IMPACT POLSKA * Instytucie Promocji Kadr * Kuźni Szkoleń * Lignar PR * Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA * Ośrodku Negocjacji i Rozwiązywania Konfliktów UW * Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży * Polskim Radio * Pracowni Psychologicznej PTP „Na Uboczu" * Publicis * PROFESJI Doradztwo Personalne * Russell Reynolds Associates * dzienniku Rzeczpospolita * SYMLOG * TVN24
  • Szczegółowe informacje Studia Magisterskie (jednolite)
    Psychologia Społeczna


    Psychologia społeczna jest specjalnością z pogranicza psychologii i socjologii, bada np. sytuację jednostki względem społeczeństwa, wpływ innych ludzi na emocje i postawy jednostki, wpływ procesów społecznych na jednostkę.

    Atuty specjalności:

    * kadra naukowa - m.in. prof. Krystyna Skarżyńska, dr hab. Urszula Jakubowska, dr hab. Jerzy Karyłowski
    * praktyczne specjalizacje opracowywane w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy
    * możliwość sprofilowania wykształcenia
    *nowoczesne programy studiów, opracowane z dużym naciskiem na kształcenie umiejętności praktycznych i zawodowych (obowiązkowe praktyki, zajęcia kierunkowe i warsztatowe)
    *studenci współpracują ze znanymi w kraju i za granicą naukowcami oraz praktykami prowadzącymi warsztaty, seminaria oraz wykłady

    Specjalizacje

    Student może wybrać specjalizacje, które pozwolą mu na zbadanie i poznanie zastosowania psychologii społecznej w ramach innych dziedzin.
    Może wybrać np.:

    * psychologię organizacji pracy,
    * psychologię rynku,
    * zarządzanie marką i strategie reklamowe,
    * trening twórczości,
    * profilaktyka i socjoterapia dzieci i młodzieży,
    * psychologia negocjacji i rozwiązywania konfliktów
    .

    Perspektywy zawodowe

    Studia na specjalności psychologia społeczna pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących m.in.: psychologicznych aspektów reklamy i zachowań konsumenckich komunikacji społecznej, rozwiązywania konfliktów i negocjowania, tworzenia programów rozwoju osobistego pracowników i organizowania szkoleń w zakresie pogłębiania relacji interpersonalnych, zrozumienia, jak ludzie opisują i oceniają siebie w różnych sytuacjach. Dzięki temu absolwenci znajdują pracę w mediach, centrach badania opinii społecznej, domach mediowych, agencjach PR i reklamowych, działach HR, ośrodkach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych.
Więcej informacji

Inne informacje związane z psychologia